Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE vs OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KOSZALINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Koszalin | Zdawalność: 100%
📍 Koszalin | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 168 | 94,7% Me: 97% · σ: 5,4% · Mo: 97% | 164 | 2 | 7 | 92,3% Me: 92% · σ: 4,5% · Mo: 92% | 328 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 115 | 86,3% Me: 90% · σ: 13,2% · Mo: 95% | 192 | 2 | 8 | 84,9% Me: 91% · σ: 11,2% · Mo: 92% | 253 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 168 | 92,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 334 | 1 | 7 | 91,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 394 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 173 | 78,3% Me: 80% · σ: 11,3% · Mo: 90% | 53 | 1 | 8 | 65% Me: 63% · σ: 7,8% · Mo: 63% | 849 | 5 |
| język polski ustny (M) | 173 | 81,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 516 | 6 | 8 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 228 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 173 | 81,8% Me: 86% · σ: 16,9% · Mo: 100% | 213 | 2 | 8 | 66,5% Me: 63% · σ: 22,9% · Mo: -% | 915 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE wypada lepiej w 5, a OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KOSZALINIE w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II ST. W KOSZALINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 81,8% | 66,5% | 15,3 pkt proc. |
| język polski | 78,3% | 65% | 13,3 pkt proc. |
| język polski | 81,6% | 86,4% | 4,7 pkt proc. |
| język angielski | 94,7% | 92,3% | 2,5 pkt proc. |
| język angielski | 86,3% | 84,9% | 1,4 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 173 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.