Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE vs TECHNIKUM ELEKTRONICZNE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Koszalin | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 28 | 58,6% Me: 62,5% · σ: 20,8% · Mo: 65% | 150 | 1 | 7 | 19,9% Me: 10% · σ: 18,1% · Mo: 10% | 714 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 37 | 70,4% Me: 72% · σ: 17,1% · Mo: 92% | 106 | 1 | 10 | 23,3% Me: 12% · σ: 20,4% · Mo: 10% | 2424 | 9 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 168 | 94,7% Me: 97% · σ: 5,4% · Mo: 97% | 164 | 2 | 102 | 81,5% Me: 87,5% · σ: 18,4% · Mo: 95% | 1280 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 115 | 86,3% Me: 90% · σ: 13,2% · Mo: 95% | 192 | 2 | 85 | 71,4% Me: 75% · σ: 18,9% · Mo: 92% | 1188 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 168 | 92,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 334 | 1 | 102 | 72,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2556 | 12 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 173 | 78,3% Me: 80% · σ: 11,3% · Mo: 90% | 53 | 1 | 103 | 53,3% Me: 55% · σ: 17,0% · Mo: 57% | 2270 | 10 |
| język polski ustny (M) | 173 | 81,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 516 | 6 | 103 | 57,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3216 | 16 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 173 | 81,8% Me: 86% · σ: 16,9% · Mo: 100% | 213 | 2 | 103 | 53,1% Me: 50% · σ: 21,5% · Mo: 50% | 1848 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 76 | 58,5% Me: 64% · σ: 22,1% · Mo: 66% | 162 | 1 | 49 | 15,4% Me: 10% · σ: 19,4% · Mo: 0% | 1649 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 86,4%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM ELEKTRONICZNE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE | TECHNIKUM ELEKTRONICZNE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 70,4% | 23,3% | 47,1 pkt proc. |
| matematyka | 58,5% | 15,4% | 43,1 pkt proc. |
| fizyka | 58,6% | 19,9% | 38,7 pkt proc. |
| matematyka | 81,8% | 53,1% | 28,7 pkt proc. |
| język polski | 78,3% | 53,3% | 25,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 47,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 37 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.