Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE czy VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KOSZALINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 60845)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE

📍 Koszalin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 88251)

VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KOSZALINIE

📍 Koszalin | Zdawalność: 93,1%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 63 68,7% 🏆 Me: 72% · σ: 14,9% · Mo: 75% 69 1 59 31,7% Me: 30% · σ: 15,3% · Mo: 18% 1163 4
chemia poziom rozszerzony (M) 52 60,7% 🏆 Me: 67% · σ: 24,4% · Mo: 75% 113 1 14 15,4% Me: 13% · σ: 10,5% · Mo: 7% 1110 4
geografia poziom rozszerzony (M) 37 70,4% 🏆 Me: 72% · σ: 17,1% · Mo: 92% 106 1 66 33,4% Me: 30% · σ: 17,1% · Mo: 30% 1462 5
historia poziom rozszerzony (M) 18 53,4% 🏆 Me: 50% · σ: 23,7% · Mo: 30% 438 2 7 33,9% Me: 40% · σ: 22,1% · Mo: 13% 970 4
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 30 79,0% 🏆 Me: 80% · σ: 8,4% · Mo: 82% 170 1 8 70,4% Me: 71% · σ: 10,0% · Mo: 70% 334 2
język angielski poziom podstawowy (M) 168 94,7% 🏆 Me: 97% · σ: 5,4% · Mo: 97% 164 2 216 79,9% Me: 87% · σ: 19,1% · Mo: 98% 1436 9
język angielski poziom rozszerzony (M) 115 86,3% 🏆 Me: 90% · σ: 13,2% · Mo: 95% 192 2 148 68,9% Me: 73% · σ: 20,5% · Mo: 55% 1460 8
język angielski ustny (M) 168 92,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 334 1 216 74,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2245 9
język polski poziom podstawowy (M) 173 78,3% 🏆 Me: 80% · σ: 11,3% · Mo: 90% 53 1 218 62,7% Me: 63% · σ: 12,3% · Mo: 62% 1101 7
język polski poziom rozszerzony (M) 33 69,1% 🏆 Me: 69% · σ: 16,9% · Mo: 57% 142 2 65 44,0% Me: 46% · σ: 23,6% · Mo: 46% 937 5
język polski ustny (M) 173 81,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 516 6 218 64,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2276 11
matematyka poziom podstawowy (M) 173 81,8% 🏆 Me: 86% · σ: 16,9% · Mo: 100% 213 2 218 50,6% Me: 48% · σ: 18,4% · Mo: 42% 2090 8
matematyka poziom rozszerzony (M) 76 58,5% 🏆 Me: 64% · σ: 22,1% · Mo: 66% 162 1 15 21,2% Me: 14% · σ: 21,1% · Mo: 6% 1318 5
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 8 58,5% 🏆 Me: 56% · σ: 21,3% · Mo: 74% 244 1 6 31,7% Me: 21% · σ: 24,0% · Mo: -% 727 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 93,1%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE wypada lepiej w 14, a VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KOSZALINIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KOSZALINIE Różnica
chemia 60,7% 15,4% 45,2 pkt proc.
matematyka 58,5% 21,2% 37,3 pkt proc.
biologia 68,7% 31,7% 37,0 pkt proc.
geografia 70,4% 33,4% 37,0 pkt proc.
matematyka 81,8% 50,6% 31,2 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M), język niemiecki poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 6,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 45,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 52 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.