Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W KOSZALINIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 60845)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE

📍 Koszalin | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 60971)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W KOSZALINIE

📍 Koszalin | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 63 68,7% 🏆 Me: 72% · σ: 14,9% · Mo: 75% 69 1 105 56,8% Me: 60% · σ: 18,5% · Mo: 60% 273 2
chemia poziom rozszerzony (M) 52 60,7% 🏆 Me: 67% · σ: 24,4% · Mo: 75% 113 1 32 53,7% Me: 56% · σ: 22,2% · Mo: 28% 207 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 28 58,6% 🏆 Me: 62,5% · σ: 20,8% · Mo: 65% 150 1 21 56,4% Me: 63% · σ: 21,9% · Mo: 28% 181 2
geografia poziom rozszerzony (M) 37 70,4% 🏆 Me: 72% · σ: 17,1% · Mo: 92% 106 1 38 70,0% Me: 69% · σ: 14,5% · Mo: 67% 114 2
historia poziom rozszerzony (M) 18 53,4% Me: 50% · σ: 23,7% · Mo: 30% 438 2 24 66,3% 🏆 Me: 67,5% · σ: 23,0% · Mo: 100% 139 1
język angielski poziom podstawowy (M) 168 94,7% Me: 97% · σ: 5,4% · Mo: 97% 164 2 207 94,8% 🏆 Me: 97% · σ: 7,0% · Mo: 97% 162 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 115 86,3% Me: 90% · σ: 13,2% · Mo: 95% 192 2 178 88,1% 🏆 Me: 92% · σ: 11,4% · Mo: 92% 133 1
język angielski ustny (M) 168 92,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 334 1 207 89,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 558 4
język polski poziom podstawowy (M) 173 78,3% 🏆 Me: 80% · σ: 11,3% · Mo: 90% 53 1 211 75,4% Me: 77% · σ: 11,2% · Mo: 82% 121 2
język polski poziom rozszerzony (M) 33 69,1% Me: 69% · σ: 16,9% · Mo: 57% 142 2 38 74,8% 🏆 Me: 77% · σ: 20,2% · Mo: 89% 61 1
język polski ustny (M) 173 81,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 516 6 211 78,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 795 7
matematyka poziom podstawowy (M) 173 81,8% Me: 86% · σ: 16,9% · Mo: 100% 213 2 211 83,2% 🏆 Me: 88% · σ: 15,7% · Mo: 98% 166 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 76 58,5% 🏆 Me: 64% · σ: 22,1% · Mo: 66% 162 1 107 57,6% Me: 60% · σ: 23,3% · Mo: 52% 180 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE wypada lepiej w 8, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W KOSZALINIE w 4, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA DUBOIS W KOSZALINIE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W KOSZALINIE Różnica
historia 53,4% 66,3% 12,9 pkt proc.
biologia 68,7% 56,8% 11,9 pkt proc.
chemia 60,7% 53,7% 7,0 pkt proc.
język polski 69,1% 74,8% 5,7 pkt proc.
język polski 81,6% 78,3% 3,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 12,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 18 osób w szkole A i 24 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.