Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LEGNICY vs OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 6051)

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 70,6%

SZKOŁA B (RSPO: 13422)

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY

📍 Legnica | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 13 75,7% Me: 75% · σ: 15,2% · Mo: 60% 1872 10 8 85,5% 🏆 Me: 93% · σ: 22,1% · Mo: 93% 913 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 7 66% Me: 77% · σ: 24,5% · Mo: 95% 1747 8 8 74,6% 🏆 Me: 82,5% · σ: 26,0% · Mo: 95% 915 3
język angielski ustny (M) 13 68,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3072 13 8 95% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 163 1
język polski poziom podstawowy (M) 17 37,3% Me: 38% · σ: 10,8% · Mo: 27% 3984 16 8 72,4% 🏆 Me: 76% · σ: 14,7% · Mo: 83% 247 2
język polski ustny (M) 17 91,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 63 1 8 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 597 3
matematyka poziom podstawowy (M) 17 39,9% Me: 36% · σ: 19,0% · Mo: 36% 3182 12 8 68,8% 🏆 Me: 70% · σ: 26,0% · Mo: 96% 786 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 70,6%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LEGNICY wypada lepiej w 1, a OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY w 5.

Największe różnice

Przedmiot IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LEGNICY OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W LEGNICY Różnica
język polski 37,3% 72,4% 35,1 pkt proc.
matematyka 39,9% 68,8% 28,9 pkt proc.
język angielski 68,5% 95% 26,5 pkt proc.
język polski 91,4% 80,8% 10,7 pkt proc.
język angielski 75,7% 85,5% 9,8 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), geografia poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 29,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 35,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 17 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.