Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA BALETOWA IM.LUDOMIRA RÓŻYCKIEGO czy OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W BYTOMIU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Bytom | Zdawalność: 100%
📍 Bytom | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 19 | 91,4% Me: 93% · σ: 7,0% · Mo: 98% | 402 | 1 | 38 | 88,7% Me: 93% · σ: 10,8% · Mo: 97% | 641 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 12 | 83,9% Me: 89% · σ: 10,9% · Mo: 90% | 289 | 1 | 32 | 71,0% Me: 79% · σ: 20,2% · Mo: 82% | 1233 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 19 | 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1639 | 6 | 38 | 90,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 443 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 19 | 71,1% Me: 72% · σ: 11,0% · Mo: 53% | 334 | 3 | 38 | 67,7% Me: 69% · σ: 13,2% · Mo: 77% | 602 | 4 |
| język polski ustny (M) | 19 | 89,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 103 | 1 | 38 | 68,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1818 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 19 | 70,3% Me: 68% · σ: 19,7% · Mo: 94% | 702 | 2 | 38 | 69,9% Me: 73% · σ: 20,5% · Mo: 74% | 729 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 21,1% Me: 14% · σ: 12,6% · Mo: 14% | 1325 | 4 | 6 | 40,3% Me: 43% · σ: 15,2% · Mo: 52% | 617 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA BALETOWA IM.LUDOMIRA RÓŻYCKIEGO wypada lepiej w 5, a OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W BYTOMIU w 2.
| Przedmiot | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA BALETOWA IM.LUDOMIRA RÓŻYCKIEGO | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W BYTOMIU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 89,5% | 68,9% | 20,5 pkt proc. |
| matematyka | 21,1% | 40,3% | 19,2 pkt proc. |
| język angielski | 83,9% | 71,0% | 12,9 pkt proc. |
| język angielski | 79,7% | 90,9% | 11,3 pkt proc. |
| język polski | 71,1% | 67,7% | 3,4 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 19 osób w szkole A i 38 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.