Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA BALETOWA IM.LUDOMIRA RÓŻYCKIEGO i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.JANA SMOLENIA — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Bytom | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 19 | 91,4% Me: 93% · σ: 7,0% · Mo: 98% | 402 | 1 | 186 | 88,4% Me: 93% · σ: 13,2% · Mo: 95% | 669 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 12 | 83,9% Me: 89% · σ: 10,9% · Mo: 90% | 289 | 1 | 145 | 78,6% Me: 83% · σ: 16,8% · Mo: 83% | 609 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 19 | 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1639 | 6 | 186 | 89,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 590 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 19 | 71,1% Me: 72% · σ: 11,0% · Mo: 53% | 334 | 3 | 187 | 71,4% Me: 72% · σ: 12,8% · Mo: 70% | 309 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 9 | 63,9% Me: 66% · σ: 12,0% · Mo: 51% | 238 | 1 | 28 | 49,1% Me: 49% · σ: 17,9% · Mo: 49% | 718 | 3 |
| język polski ustny (M) | 19 | 89,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 103 | 1 | 187 | 64,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2396 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 19 | 70,3% Me: 68% · σ: 19,7% · Mo: 94% | 702 | 2 | 187 | 71,6% Me: 72% · σ: 19,1% · Mo: 64% | 635 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 21,1% Me: 14% · σ: 12,6% · Mo: 14% | 1325 | 4 | 65 | 44,0% Me: 46% · σ: 26,5% · Mo: 60% | 506 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA BALETOWA IM.LUDOMIRA RÓŻYCKIEGO wypada lepiej w 4, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.JANA SMOLENIA w 4.
| Przedmiot | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA BALETOWA IM.LUDOMIRA RÓŻYCKIEGO | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.JANA SMOLENIA | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 89,5% | 64,0% | 25,5 pkt proc. |
| matematyka | 21,1% | 44,0% | 22,8 pkt proc. |
| język polski | 63,9% | 49,1% | 14,7 pkt proc. |
| język angielski | 79,7% | 89,3% | 9,6 pkt proc. |
| język angielski | 83,9% | 78,6% | 5,3 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 19 osób w szkole A i 187 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.