Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 5961)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

📍 Skarżysko-Kamienna | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 6586)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

📍 Skarżysko-Kamienna | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 76 54,2% Me: 52% · σ: 19,9% · Mo: 45% 339 2 52 67,5% 🏆 Me: 69% · σ: 19,0% · Mo: 57% 80 1
chemia poziom rozszerzony (M) 38 49,6% Me: 50% · σ: 23,1% · Mo: 50% 283 2 26 60,2% 🏆 Me: 73% · σ: 26,8% · Mo: 73% 115 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 15 58,1% Me: 63% · σ: 20,6% · Mo: 63% 160 2 12 64,7% 🏆 Me: 75% · σ: 24,8% · Mo: 70% 76 1
geografia poziom rozszerzony (M) 28 76,2% 🏆 Me: 80% · σ: 12,1% · Mo: 80% 47 1 56 46,5% Me: 49% · σ: 20,5% · Mo: 53% 729 3
historia poziom rozszerzony (M) 12 55,4% Me: 52,5% · σ: 15,6% · Mo: -% 391 2 10 58,6% 🏆 Me: 66,5% · σ: 19,4% · Mo: -% 306 1
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 5 79,6% 🏆 Me: 80% · σ: 5,7% · Mo: -% 159 1 29 59,4% Me: 62% · σ: 17,8% · Mo: 32% 431 2
język angielski poziom podstawowy (M) 171 89,8% 🏆 Me: 93% · σ: 9,9% · Mo: 97% 539 1 163 89,1% Me: 93% · σ: 11,5% · Mo: 95% 601 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 128 78,9% 🏆 Me: 83% · σ: 16,7% · Mo: 92% 589 1 117 78,5% Me: 85% · σ: 18,3% · Mo: 88% 626 2
język angielski ustny (M) 171 94,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 187 1 163 88,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 715 2
język polski poziom podstawowy (M) 172 67,1% 🏆 Me: 68% · σ: 14,1% · Mo: 77% 655 1 167 65,2% Me: 65% · σ: 13,7% · Mo: 80% 825 2
język polski poziom rozszerzony (M) 49 55,7% 🏆 Me: 60% · σ: 26,1% · Mo: 77% 466 2 49 53,5% Me: 54% · σ: 21,2% · Mo: 31% 547 3
język polski ustny (M) 172 92,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 45 1 167 83,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 422 2
matematyka poziom podstawowy (M) 172 80,6% 🏆 Me: 84% · σ: 14,3% · Mo: 86% 255 1 167 72,1% Me: 74% · σ: 17,1% · Mo: 60% 601 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 64 49,0% 🏆 Me: 51% · σ: 21,9% · Mo: 50% 357 1 64 44,5% Me: 44% · σ: 30,8% · Mo: 70% 489 2
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 14 56,9% Me: 53% · σ: 20,9% · Mo: 44% 277 2 14 70,3% 🏆 Me: 66% · σ: 12,9% · Mo: 66% 96 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ wypada lepiej w 10, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ w 5.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ Różnica
geografia 76,2% 46,5% 29,7 pkt proc.
język angielski 79,6% 59,4% 20,2 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 56,9% 70,3% 13,4 pkt proc.
biologia 54,2% 67,5% 13,3 pkt proc.
chemia 49,6% 60,2% 10,7 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 56 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.