Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ czy TECHNIKUM NR 1 ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. ARMII KRAJOWEJ W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Skarżysko-Kamienna | Zdawalność: 100%
📍 Skarżysko-Kamienna | Zdawalność: 85,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 76 | 54,2% Me: 52% · σ: 19,9% · Mo: 45% | 339 | 2 | 5 | 17,2% Me: 15% · σ: 8,6% · Mo: -% | 2047 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 28 | 76,2% Me: 80% · σ: 12,1% · Mo: 80% | 47 | 1 | 10 | 30% Me: 27,5% · σ: 12,4% · Mo: 28% | 1749 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 171 | 89,8% Me: 93% · σ: 9,9% · Mo: 97% | 539 | 1 | 64 | 67,4% Me: 77,5% · σ: 26,7% · Mo: 93% | 2796 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 128 | 78,9% Me: 83% · σ: 16,7% · Mo: 92% | 589 | 1 | 48 | 52,9% Me: 55% · σ: 26,7% · Mo: 70% | 3106 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 171 | 94,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 187 | 1 | 64 | 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1275 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 172 | 67,1% Me: 68% · σ: 14,1% · Mo: 77% | 655 | 1 | 64 | 48,8% Me: 48% · σ: 11,4% · Mo: 48% | 2865 | 4 |
| język polski ustny (M) | 172 | 92,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 45 | 1 | 64 | 75,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1048 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 172 | 80,6% Me: 84% · σ: 14,3% · Mo: 86% | 255 | 1 | 64 | 48,5% Me: 46% · σ: 18,2% · Mo: 46% | 2281 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 64 | 49,0% Me: 51% · σ: 21,9% · Mo: 50% | 357 | 1 | 23 | 16,8% Me: 6% · σ: 17,8% · Mo: 4% | 1564 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 85,9%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. ARMII KRAJOWEJ W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ | TECHNIKUM NR 1 ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. ARMII KRAJOWEJ W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 76,2% | 30% | 46,2 pkt proc. |
| biologia | 54,2% | 17,2% | 37,0 pkt proc. |
| matematyka | 49,0% | 16,8% | 32,2 pkt proc. |
| matematyka | 80,6% | 48,5% | 32,1 pkt proc. |
| język angielski | 78,9% | 52,9% | 26,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 46,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 28 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.