Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JÓZEFA WYBICKIEGO i TECHNIKUM NR 2 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kościerzyna | Zdawalność: 99,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 24 | 55,9% Me: 55% · σ: 17,7% · Mo: 40% | 189 | 1 | 28 | 6,9% Me: 7% · σ: 3,4% · Mo: 7% | 867 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 115 | 46,7% Me: 47,5% · σ: 17,4% · Mo: 27% | 722 | 1 | 37 | 32,5% Me: 32% · σ: 15,2% · Mo: 23% | 1547 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 216 | 91,3% Me: 95% · σ: 10,2% · Mo: 97% | 412 | 1 | 180 | 69,0% Me: 77% · σ: 24,3% · Mo: 92% | 2598 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 200 | 82,5% Me: 88% · σ: 16,2% · Mo: 95% | 347 | 1 | 119 | 55,7% Me: 55% · σ: 26,2% · Mo: 93% | 2811 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 216 | 94,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 216 | 1 | 179 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1872 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 216 | 74,2% Me: 75% · σ: 13,1% · Mo: 77% | 164 | 1 | 181 | 48,8% Me: 50% · σ: 14,2% · Mo: 50% | 2877 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 52 | 56,7% Me: 61,5% · σ: 25,2% · Mo: 3% | 442 | 1 | 13 | 33,2% Me: 29% · σ: 22,0% · Mo: 23% | 1414 | 2 |
| język polski ustny (M) | 216 | 74,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1175 | 1 | 180 | 55,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3402 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 216 | 74,8% Me: 78% · σ: 19,7% · Mo: 92% | 473 | 1 | 180 | 46,0% Me: 44% · σ: 21,4% · Mo: 18% | 2552 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 65 | 56,1% Me: 57% · σ: 20,3% · Mo: 58% | 204 | 1 | 52 | 9,0% Me: 4% · σ: 14,5% · Mo: 0% | 2038 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JÓZEFA WYBICKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 78,8%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JÓZEFA WYBICKIEGO wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 2 w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JÓZEFA WYBICKIEGO | TECHNIKUM NR 2 | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 55,9% | 6,9% | 49,0 pkt proc. |
| matematyka | 56,1% | 9,0% | 47,1 pkt proc. |
| matematyka | 74,8% | 46,0% | 28,8 pkt proc. |
| język angielski | 82,5% | 55,7% | 26,8 pkt proc. |
| język polski | 74,2% | 48,8% | 25,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 49,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 28 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.