Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JÓZEFA WYBICKIEGO i TECHNIKUM NR 1 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kościerzyna | Zdawalność: 99,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 115 | 46,7% Me: 47,5% · σ: 17,4% · Mo: 27% | 722 | 1 | 30 | 24,3% Me: 22% · σ: 13,3% · Mo: 20% | 2321 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 216 | 91,3% Me: 95% · σ: 10,2% · Mo: 97% | 412 | 1 | 107 | 62,1% Me: 65% · σ: 24,9% · Mo: 93% | 3336 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 200 | 82,5% Me: 88% · σ: 16,2% · Mo: 95% | 347 | 1 | 60 | 49,6% Me: 47,5% · σ: 25,4% · Mo: 32% | 3363 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 216 | 94,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 216 | 1 | 107 | 70,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2758 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 216 | 74,2% Me: 75% · σ: 13,1% · Mo: 77% | 164 | 1 | 107 | 53,2% Me: 52% · σ: 14,7% · Mo: 62% | 2285 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 52 | 56,7% Me: 61,5% · σ: 25,2% · Mo: 3% | 442 | 1 | 9 | 6,7% Me: 0% · σ: 12,0% · Mo: 0% | 2208 | 4 |
| język polski ustny (M) | 216 | 74,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1175 | 1 | 107 | 64,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2330 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 216 | 74,8% Me: 78% · σ: 19,7% · Mo: 92% | 473 | 1 | 107 | 53,7% Me: 52% · σ: 20,9% · Mo: 48% | 1796 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 65 | 56,1% Me: 57% · σ: 20,3% · Mo: 58% | 204 | 1 | 28 | 8,4% Me: 5% · σ: 8,7% · Mo: 0% | 2074 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JÓZEFA WYBICKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 86,0%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JÓZEFA WYBICKIEGO wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 1 w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM JÓZEFA WYBICKIEGO | TECHNIKUM NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 56,7% | 6,7% | 50,0 pkt proc. |
| matematyka | 56,1% | 8,4% | 47,7 pkt proc. |
| język angielski | 82,5% | 49,6% | 32,9 pkt proc. |
| język angielski | 91,3% | 62,1% | 29,2 pkt proc. |
| język angielski | 94,1% | 70,9% | 23,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 50,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 52 osób w szkole A i 9 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.