Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 5 i TECHNIKUM NR 7 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 39 | 34,9% Me: 32% · σ: 17,9% · Mo: 30% | 1356 | 14 | 5 | 18% Me: 17% · σ: 8% · Mo: 17% | 2780 | 24 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 269 | 82,4% Me: 90% · σ: 18,9% · Mo: 97% | 1206 | 9 | 72 | 71,6% Me: 82% · σ: 26,4% · Mo: 95% | 2313 | 20 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 241 | 64,8% Me: 68% · σ: 24,2% · Mo: 47% | 1873 | 13 | 53 | 62,5% Me: 65% · σ: 22,3% · Mo: 78% | 2092 | 14 |
| język angielski ustny (M) | 270 | 81,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1390 | 15 | 72 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1553 | 16 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 271 | 57,9% Me: 60% · σ: 15,6% · Mo: 62% | 1651 | 13 | 72 | 53,2% Me: 56% · σ: 17,7% · Mo: 53% | 2281 | 20 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 15 | 27,6% Me: 26% · σ: 29,4% · Mo: 0% | 1633 | 19 | 8 | 52,9% Me: 54% · σ: 25,6% · Mo: -% | 572 | 6 |
| język polski ustny (M) | 270 | 51,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3835 | 32 | 72 | 76,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 964 | 16 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 270 | 62,2% Me: 62% · σ: 20,2% · Mo: 50% | 1153 | 9 | 72 | 35,8% Me: 32% · σ: 17,7% · Mo: 14% | 3554 | 31 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 5 | 40% Me: 47% · σ: 20,0% · Mo: -% | 11 | 1 | 6 | 26,2% Me: 22,5% · σ: 9,2% · Mo: 20% | 69 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 5 ma wyższą zdawalność ogólną (95,9% vs 65,3%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 7 w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 5 | TECHNIKUM NR 7 | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 62,2% | 35,8% | 26,4 pkt proc. |
| język polski | 27,6% | 52,9% | 25,3 pkt proc. |
| język polski | 51,5% | 76,5% | 25,1 pkt proc. |
| geografia | 34,9% | 18% | 16,9 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 40% | 26,2% | 13,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 30,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 270 osób w szkole A i 72 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.