Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 5 i TECHNIKUM TEB EDUKACJA W CZĘSTOCHOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 8 | 24% Me: 19% · σ: 17,1% · Mo: 18% | 1596 | 16 | 18 | 26,9% Me: 17,5% · σ: 19,2% · Mo: 12% | 1408 | 14 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 39 | 34,9% Me: 32% · σ: 17,9% · Mo: 30% | 1356 | 14 | 19 | 21,6% Me: 17% · σ: 12,6% · Mo: 13% | 2554 | 21 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 6 | 39% Me: 45% · σ: 14,5% · Mo: -% | 845 | 11 | 5 | 42,2% Me: 43% · σ: 22,4% · Mo: -% | 759 | 10 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 40 | 31,2% Me: 30% · σ: 16,7% · Mo: 32% | 374 | 6 | 19 | 24,3% Me: 16% · σ: 20,3% · Mo: 4% | 467 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 269 | 82,4% Me: 90% · σ: 18,9% · Mo: 97% | 1206 | 9 | 153 | 73,3% Me: 80% · σ: 23,0% · Mo: 93% | 2143 | 18 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 241 | 64,8% Me: 68% · σ: 24,2% · Mo: 47% | 1873 | 13 | 125 | 56,7% Me: 57% · σ: 25,1% · Mo: 87% | 2721 | 22 |
| język angielski ustny (M) | 270 | 81,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1390 | 15 | 151 | 70,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2759 | 27 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 271 | 57,9% Me: 60% · σ: 15,6% · Mo: 62% | 1651 | 13 | 153 | 43,7% Me: 45% · σ: 14,7% · Mo: 37% | 3501 | 28 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 15 | 27,6% Me: 26% · σ: 29,4% · Mo: 0% | 1633 | 19 | 15 | 40,5% Me: 40% · σ: 39,0% · Mo: 0% | 1102 | 13 |
| język polski ustny (M) | 270 | 51,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3835 | 32 | 151 | 71,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1453 | 20 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 270 | 62,2% Me: 62% · σ: 20,2% · Mo: 50% | 1153 | 9 | 153 | 44,7% Me: 42% · σ: 19,3% · Mo: 34% | 2689 | 21 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 95 | 23,6% Me: 14% · σ: 23,9% · Mo: 2% | 1216 | 9 | 29 | 9,1% Me: 2% · σ: 16,7% · Mo: 0% | 2031 | 17 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 5 | 40% Me: 47% · σ: 20,0% · Mo: -% | 11 | 1 | 6 | 18,5% Me: 18% · σ: 9,5% · Mo: 18% | 139 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 5 ma wyższą zdawalność ogólną (95,9% vs 80,8%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM TEB EDUKACJA W CZĘSTOCHOWIE w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 5 | TECHNIKUM TEB EDUKACJA W CZĘSTOCHOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 40% | 18,5% | 21,5 pkt proc. |
| język polski | 51,5% | 71,8% | 20,3 pkt proc. |
| matematyka | 62,2% | 44,7% | 17,6 pkt proc. |
| matematyka | 23,6% | 9,1% | 14,5 pkt proc. |
| język polski | 57,9% | 43,7% | 14,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 6 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.