Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH vs TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 16 | 29,4% Me: 17% · σ: 27,8% · Mo: 2% | 596 | 2 | 6 | 6,5% Me: 6% · σ: 2,9% · Mo: 5% | 873 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 34 | 38,1% Me: 36,5% · σ: 17,8% · Mo: 17% | 1155 | 5 | 11 | 27% Me: 22% · σ: 13,0% · Mo: 20% | 2042 | 9 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 30,9% Me: 35% · σ: 17,9% · Mo: 40% | 381 | 2 | 6 | 20,7% Me: 14% · σ: 16,2% · Mo: 14% | 505 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 145 | 80,6% Me: 88% · σ: 20,0% · Mo: 93% | 1385 | 5 | 81 | 65,7% Me: 73% · σ: 24,8% · Mo: 87% | 2975 | 12 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 100 | 70,8% Me: 75% · σ: 20,2% · Mo: 50% | 1261 | 6 | 49 | 52,8% Me: 57% · σ: 25,3% · Mo: 40% | 3111 | 13 |
| język angielski ustny (M) | 144 | 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1429 | 6 | 81 | 66,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3280 | 15 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 145 | 62,6% Me: 63% · σ: 14,7% · Mo: 67% | 1108 | 5 | 81 | 47,5% Me: 47% · σ: 13,2% · Mo: 45% | 3037 | 13 |
| język polski ustny (M) | 144 | 62,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2630 | 13 | 81 | 65,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2260 | 12 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 145 | 70,0% Me: 74% · σ: 22,3% · Mo: 92% | 719 | 4 | 81 | 43,1% Me: 38% · σ: 18,6% · Mo: 38% | 2866 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 104 | 29,7% Me: 26% · σ: 23,6% · Mo: 2% | 982 | 4 | 7 | 12% Me: 8% · σ: 12,6% · Mo: 0% | 1859 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH ma wyższą zdawalność ogólną (95,1% vs 80,2%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH | TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 70,0% | 43,1% | 26,9 pkt proc. |
| fizyka | 29,4% | 6,5% | 22,9 pkt proc. |
| język angielski | 70,8% | 52,8% | 18,0 pkt proc. |
| matematyka | 29,7% | 12% | 17,7 pkt proc. |
| język polski | 62,6% | 47,5% | 15,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 145 osób w szkole A i 81 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.