Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 58401)

TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH

📍 Włocławek | Zdawalność: 95,1%

SZKOŁA B (RSPO: 31333)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ

📍 Włocławek | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 7 29,6% Me: 33% · σ: 12,9% · Mo: 13% 1269 5 92 53,5% 🏆 Me: 55% · σ: 18,5% · Mo: 52% 362 2
fizyka poziom rozszerzony (M) 16 29,4% 🏆 Me: 17% · σ: 27,8% · Mo: 2% 596 2 12 20,5% Me: 19% · σ: 17,8% · Mo: 20% 708 3
geografia poziom rozszerzony (M) 34 38,1% Me: 36,5% · σ: 17,8% · Mo: 17% 1155 5 48 50,2% 🏆 Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 82% 603 2
informatyka poziom rozszerzony (M) 14 30,9% Me: 35% · σ: 17,9% · Mo: 40% 381 2 10 33,6% 🏆 Me: 29% · σ: 19,1% · Mo: 26% 340 1
język angielski poziom podstawowy (M) 145 80,6% Me: 88% · σ: 20,0% · Mo: 93% 1385 5 197 88,1% 🏆 Me: 93% · σ: 13,8% · Mo: 98% 697 2
język angielski poziom rozszerzony (M) 100 70,8% Me: 75% · σ: 20,2% · Mo: 50% 1261 6 166 77,9% 🏆 Me: 85% · σ: 18,7% · Mo: 87% 665 3
język angielski ustny (M) 144 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1429 6 197 90,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 494 2
język polski poziom podstawowy (M) 145 62,6% Me: 63% · σ: 14,7% · Mo: 67% 1108 5 199 73,6% 🏆 Me: 75% · σ: 12,8% · Mo: 75% 198 1
język polski ustny (M) 144 62,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2630 13 199 85,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 282 1
matematyka poziom podstawowy (M) 145 70,0% Me: 74% · σ: 22,3% · Mo: 92% 719 4 199 76,1% 🏆 Me: 80% · σ: 17,4% · Mo: 84% 410 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 104 29,7% Me: 26% · σ: 23,6% · Mo: 2% 982 4 74 45,2% 🏆 Me: 47% · σ: 22,8% · Mo: 26% 463 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,1%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH wypada lepiej w 1, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ w 10.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII KONOPNICKIEJ Różnica
biologia 29,6% 53,5% 23,9 pkt proc.
język polski 62,3% 85,4% 23,1 pkt proc.
matematyka 29,7% 45,2% 15,5 pkt proc.
geografia 38,1% 50,2% 12,1 pkt proc.
język polski 62,6% 73,6% 11,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 4,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 23,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 92 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.