Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH i TECHNIKUM NR 5 ZESPOŁU SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Włocławek | Zdawalność: 85,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 145 | 80,6% Me: 88% · σ: 20,0% · Mo: 93% | 1385 | 5 | 35 | 69,7% Me: 72% · σ: 23,9% · Mo: 97% | 2525 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 100 | 70,8% Me: 75% · σ: 20,2% · Mo: 50% | 1261 | 6 | 29 | 58% Me: 65% · σ: 27,2% · Mo: 30% | 2572 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 144 | 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1429 | 6 | 35 | 74,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2307 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 145 | 62,6% Me: 63% · σ: 14,7% · Mo: 67% | 1108 | 5 | 35 | 51,0% Me: 48% · σ: 14,0% · Mo: 43% | 2578 | 10 |
| język polski ustny (M) | 144 | 62,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2630 | 13 | 35 | 65,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2227 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 145 | 70,0% Me: 74% · σ: 22,3% · Mo: 92% | 719 | 4 | 35 | 48,9% Me: 46% · σ: 19,6% · Mo: 36% | 2250 | 8 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH ma wyższą zdawalność ogólną (95,1% vs 85,7%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 5 ZESPOŁU SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH | TECHNIKUM NR 5 ZESPOŁU SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 70,0% | 48,9% | 21,2 pkt proc. |
| język angielski | 70,8% | 58% | 12,8 pkt proc. |
| język polski | 62,6% | 51,0% | 11,6 pkt proc. |
| język angielski | 80,6% | 69,7% | 10,8 pkt proc. |
| język angielski | 81,2% | 74,4% | 6,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 145 osób w szkole A i 35 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.