Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH TECHNIKUM ELEKTRONICZNE W LUBLINIE i TECHNIKUM ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W MIĘDZYRZECU PODLASKIM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Lublin | Zdawalność: 99,2%
📍 Międzyrzec Podlaski | Zdawalność: 91,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 6 | 57,3% Me: 58% · σ: 18,7% · Mo: 58% | 362 | 11 | 15 | 28,4% Me: 22% · σ: 16,0% · Mo: 22% | 1891 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 131 | 88,9% Me: 93% · σ: 13,8% · Mo: 95% | 619 | 15 | 84 | 66,7% Me: 70,5% · σ: 25,9% · Mo: 92% | 2866 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 120 | 77,5% Me: 83% · σ: 18,3% · Mo: 92% | 689 | 18 | 57 | 57,8% Me: 65% · σ: 27,1% · Mo: 77% | 2605 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 131 | 78,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1790 | 29 | 84 | 81,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1366 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 132 | 63,1% Me: 64% · σ: 15,6% · Mo: 72% | 1057 | 13 | 86 | 50,9% Me: 53% · σ: 14,2% · Mo: 47% | 2588 | 2 |
| język polski ustny (M) | 131 | 69,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1763 | 31 | 86 | 66,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2103 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 132 | 86,8% Me: 92% · σ: 11,8% · Mo: 96% | 101 | 4 | 86 | 56,2% Me: 56% · σ: 21,0% · Mo: 66% | 1577 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 121 | 42,5% Me: 42% · σ: 23,0% · Mo: 70% | 554 | 11 | 5 | 28,8% Me: 16% · σ: 23,3% · Mo: -% | 1017 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH TECHNIKUM ELEKTRONICZNE W LUBLINIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,2% vs 91,9%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH TECHNIKUM ELEKTRONICZNE W LUBLINIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W MIĘDZYRZECU PODLASKIM w 1.
| Przedmiot | ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH TECHNIKUM ELEKTRONICZNE W LUBLINIE | TECHNIKUM ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W MIĘDZYRZECU PODLASKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 86,8% | 56,2% | 30,6 pkt proc. |
| geografia | 57,3% | 28,4% | 28,9 pkt proc. |
| język angielski | 88,9% | 66,7% | 22,2 pkt proc. |
| język angielski | 77,5% | 57,8% | 19,7 pkt proc. |
| matematyka | 42,5% | 28,8% | 13,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 132 osób w szkole A i 86 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.