Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W KWIDZYNIE vs TECHNIKUM NR 3 W KWIDZYNIE CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KWIDZYNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kwidzyn | Zdawalność: 88,0%
📍 Kwidzyn | Zdawalność: 67,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 35 | 27,1% Me: 23% · σ: 13,9% · Mo: 20% | 2033 | 5 | 9 | 14,9% Me: 15% · σ: 5,8% · Mo: 8% | 2911 | 9 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 117 | 77,8% Me: 87% · σ: 20,9% · Mo: 90% | 1647 | 4 | 43 | 63,0% Me: 72% · σ: 26,5% · Mo: 18% | 3250 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 97 | 62,2% Me: 62% · σ: 22,5% · Mo: 48% | 2112 | 6 | 26 | 51,2% Me: 56,5% · σ: 24,1% · Mo: 20% | 3248 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 117 | 73% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2492 | 5 | 43 | 63,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3631 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 117 | 47,7% Me: 48% · σ: 17,1% · Mo: 55% | 3009 | 5 | 44 | 39,9% Me: 41% · σ: 18,1% · Mo: 47% | 3825 | 10 |
| język polski ustny (M) | 117 | 70,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1666 | 4 | 43 | 43,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4303 | 11 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 117 | 52,9% Me: 50% · σ: 19,4% · Mo: 50% | 1867 | 5 | 44 | 38,8% Me: 36% · σ: 16,4% · Mo: 32% | 3305 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W KWIDZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (88,0% vs 67,4%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W KWIDZYNIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 3 W KWIDZYNIE CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KWIDZYNIE w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W KWIDZYNIE | TECHNIKUM NR 3 W KWIDZYNIE CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W KWIDZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 70,1% | 43,7% | 26,4 pkt proc. |
| język angielski | 77,8% | 63,0% | 14,8 pkt proc. |
| matematyka | 52,9% | 38,8% | 14,1 pkt proc. |
| geografia | 27,1% | 14,9% | 12,2 pkt proc. |
| język angielski | 62,2% | 51,2% | 11,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 20,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 117 osób w szkole A i 43 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.