Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W KWIDZYNIE vs TECHNIKUM NR 2 W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W KWIDZYNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kwidzyn | Zdawalność: 88,0%
📍 Kwidzyn | Zdawalność: 63,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 35 | 27,1% Me: 23% · σ: 13,9% · Mo: 20% | 2033 | 5 | 6 | 27% Me: 25,5% · σ: 4,3% · Mo: 23% | 2042 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 117 | 77,8% Me: 87% · σ: 20,9% · Mo: 90% | 1647 | 4 | 37 | 66,8% Me: 68% · σ: 23,0% · Mo: 97% | 2860 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 97 | 62,2% Me: 62% · σ: 22,5% · Mo: 48% | 2112 | 6 | 8 | 62,9% Me: 70,5% · σ: 20,9% · Mo: 73% | 2053 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 117 | 73% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2492 | 5 | 37 | 67,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3190 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 117 | 47,7% Me: 48% · σ: 17,1% · Mo: 55% | 3009 | 5 | 38 | 46,2% Me: 48% · σ: 13,4% · Mo: 45% | 3214 | 8 |
| język polski ustny (M) | 117 | 70,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1666 | 4 | 38 | 58,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3095 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 117 | 52,9% Me: 50% · σ: 19,4% · Mo: 50% | 1867 | 5 | 38 | 36,6% Me: 32% · σ: 18,2% · Mo: 54% | 3494 | 10 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W KWIDZYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (88,0% vs 63,2%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W KWIDZYNIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 2 W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W KWIDZYNIE w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W KWIDZYNIE | TECHNIKUM NR 2 W KWIDZYNIE ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W KWIDZYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 52,9% | 36,6% | 16,3 pkt proc. |
| język polski | 70,1% | 58,7% | 11,4 pkt proc. |
| język angielski | 77,8% | 66,8% | 11,0 pkt proc. |
| język angielski | 73% | 67,6% | 5,4 pkt proc. |
| język polski | 47,7% | 46,2% | 1,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 24,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 117 osób w szkole A i 38 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.