Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kielce | Zdawalność: 100%
📍 Kielce | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 98 | 67,1% Me: 70% · σ: 16,8% · Mo: 72% | 88 | 3 | 73 | 44,4% Me: 43% · σ: 17,9% · Mo: 32% | 680 | 10 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 81 | 58,5% Me: 62% · σ: 22,7% · Mo: 68% | 137 | 3 | 32 | 37,8% Me: 33% · σ: 26,0% · Mo: 3% | 579 | 8 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 21 | 47,0% Me: 47% · σ: 28,0% · Mo: 23% | 320 | 3 | 27 | 29% Me: 20% · σ: 21,5% · Mo: 17% | 606 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 38 | 58,1% Me: 56% · σ: 17,2% · Mo: 52% | 348 | 3 | 64 | 47,6% Me: 47% · σ: 16,3% · Mo: 40% | 688 | 6 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 14 | 67,2% Me: 69,5% · σ: 22,8% · Mo: 90% | 128 | 2 | 38 | 55,5% Me: 60% · σ: 21,0% · Mo: 68% | 387 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 228 | 94,6% Me: 97% · σ: 7,0% · Mo: 98% | 176 | 2 | 228 | 91,1% Me: 93% · σ: 9,9% · Mo: 98% | 431 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 209 | 87,8% Me: 92% · σ: 11,9% · Mo: 95% | 145 | 1 | 172 | 78,3% Me: 84% · σ: 16,9% · Mo: 88% | 636 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 228 | 94,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 189 | 2 | 228 | 94,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 198 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 228 | 78,5% Me: 78% · σ: 9,8% · Mo: 78% | 50 | 2 | 229 | 73,4% Me: 73% · σ: 13,0% · Mo: 73% | 202 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 48 | 65,8% Me: 69% · σ: 18,6% · Mo: 74% | 201 | 2 | 71 | 53,6% Me: 51% · σ: 21,9% · Mo: 46% | 544 | 6 |
| język polski ustny (M) | 228 | 82,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 485 | 8 | 229 | 93,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 32 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 228 | 86,2% Me: 90% · σ: 11,7% · Mo: 96% | 109 | 1 | 229 | 77,9% Me: 80% · σ: 15,4% · Mo: 98% | 347 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 116 | 50,3% Me: 52% · σ: 21,5% · Mo: 52% | 327 | 3 | 76 | 41,8% Me: 40% · σ: 20,6% · Mo: 24% | 569 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH wypada lepiej w 12, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 67,1% | 44,4% | 22,7 pkt proc. |
| chemia | 58,5% | 37,8% | 20,7 pkt proc. |
| fizyka | 47,0% | 29% | 18,0 pkt proc. |
| język polski | 65,8% | 53,6% | 12,2 pkt proc. |
| historia | 67,2% | 55,5% | 11,7 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 98 osób w szkole A i 73 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.