Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE vs TECHNIKUM NR 3 W ŁUKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Łuków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 61 | 59,4% Me: 62% · σ: 17,0% · Mo: 65% | 215 | 1 | 6 | 22,7% Me: 21,5% · σ: 4,5% · Mo: 20% | 1669 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 37 | 55,3% Me: 58% · σ: 17,2% · Mo: 32% | 431 | 2 | 22 | 41,1% Me: 39% · σ: 14,4% · Mo: 27% | 980 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 157 | 88,1% Me: 95% · σ: 15,6% · Mo: 97% | 698 | 1 | 178 | 70,8% Me: 75% · σ: 23,8% · Mo: 95% | 2417 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 128 | 78,7% Me: 85% · σ: 19,9% · Mo: 85% | 605 | 2 | 90 | 63,9% Me: 70% · σ: 24,3% · Mo: 47% | 1953 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 156 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 966 | 1 | 178 | 72,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2593 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 160 | 70,9% Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 58% | 358 | 1 | 183 | 61,4% Me: 62% · σ: 13,1% · Mo: 62% | 1236 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 33 | 53,4% Me: 63% · σ: 25,4% · Mo: 63% | 550 | 1 | 6 | 52,8% Me: 64,5% · σ: 26,3% · Mo: 74% | 576 | 2 |
| język polski ustny (M) | 159 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 173 | 2 | 183 | 82,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 456 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 160 | 81,0% Me: 83% · σ: 14,7% · Mo: 98% | 233 | 1 | 183 | 54,4% Me: 54% · σ: 21,5% · Mo: 50% | 1722 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 61 | 60,2% Me: 66% · σ: 27,3% · Mo: 68% | 133 | 1 | 35 | 14,7% Me: 10% · σ: 14,6% · Mo: 2% | 1710 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 88,5%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 3 W ŁUKOWIE w 0.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE | TECHNIKUM NR 3 W ŁUKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 60,2% | 14,7% | 45,5 pkt proc. |
| biologia | 59,4% | 22,7% | 36,7 pkt proc. |
| matematyka | 81,0% | 54,4% | 26,6 pkt proc. |
| język angielski | 88,1% | 70,8% | 17,3 pkt proc. |
| język angielski | 78,7% | 63,9% | 14,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 45,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 61 osób w szkole A i 35 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.