Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Łuków | Zdawalność: 100%
📍 Łuków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 61 | 59,4% Me: 62% · σ: 17,0% · Mo: 65% | 215 | 1 | 55 | 51,5% Me: 52% · σ: 17,0% · Mo: 42% | 428 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 33 | 50,3% Me: 48% · σ: 24,5% · Mo: 23% | 263 | 2 | 70 | 50,8% Me: 49% · σ: 21,5% · Mo: 40% | 252 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 32 | 60,6% Me: 62,5% · σ: 21,6% · Mo: 67% | 128 | 1 | 20 | 40% Me: 37,5% · σ: 17,2% · Mo: 15% | 431 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 37 | 55,3% Me: 58% · σ: 17,2% · Mo: 32% | 431 | 2 | 57 | 58,7% Me: 63% · σ: 22,2% · Mo: 63% | 322 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 5 | 47,4% Me: 38% · σ: 14,8% · Mo: 38% | 618 | 2 | 20 | 48,5% Me: 52% · σ: 21,9% · Mo: 52% | 581 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 157 | 88,1% Me: 95% · σ: 15,6% · Mo: 97% | 698 | 1 | 235 | 82,6% Me: 90% · σ: 18,5% · Mo: 98% | 1190 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 128 | 78,7% Me: 85% · σ: 19,9% · Mo: 85% | 605 | 2 | 137 | 79,5% Me: 85% · σ: 16,6% · Mo: 90% | 539 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 156 | 85,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 966 | 1 | 235 | 79,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1608 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 160 | 70,9% Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 58% | 358 | 1 | 241 | 67,6% Me: 68% · σ: 12,9% · Mo: 67% | 613 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 33 | 53,4% Me: 63% · σ: 25,4% · Mo: 63% | 550 | 1 | 38 | 39,8% Me: 38,5% · σ: 18,3% · Mo: 49% | 1125 | 3 |
| język polski ustny (M) | 159 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 173 | 2 | 241 | 87,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 164 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 160 | 81,0% Me: 83% · σ: 14,7% · Mo: 98% | 233 | 1 | 241 | 73,5% Me: 74% · σ: 17,9% · Mo: 90% | 518 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 61 | 60,2% Me: 66% · σ: 27,3% · Mo: 68% | 133 | 1 | 103 | 47,7% Me: 48% · σ: 24,5% · Mo: 24% | 387 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE wypada lepiej w 8, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE w 5.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 60,6% | 40% | 20,6 pkt proc. |
| język polski | 53,4% | 39,8% | 13,6 pkt proc. |
| matematyka | 60,2% | 47,7% | 12,4 pkt proc. |
| biologia | 59,4% | 51,5% | 7,9 pkt proc. |
| matematyka | 81,0% | 73,5% | 7,4 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 32 osób w szkole A i 20 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.