Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKACJI INNOWACYJNEJ W ŁUKOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 5686)

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE

📍 Łuków | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 25977)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKACJI INNOWACYJNEJ W ŁUKOWIE

📍 Łuków | Zdawalność: 82,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 157 88,1% 🏆 Me: 95% · σ: 15,6% · Mo: 97% 698 1 23 49,5% Me: 52% · σ: 22,8% · Mo: 52% 4176 6
język angielski ustny (M) 156 85,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 966 1 24 48,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4388 6
język polski poziom podstawowy (M) 160 70,9% 🏆 Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 58% 358 1 24 47,0% Me: 46% · σ: 21,0% · Mo: 28% 3121 5
język polski ustny (M) 159 87,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 173 2 23 45,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4226 6
matematyka poziom podstawowy (M) 160 81,0% 🏆 Me: 83% · σ: 14,7% · Mo: 98% 233 1 24 48,7% Me: 54% · σ: 21,8% · Mo: 54% 2267 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 82,6%).

Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE wypada lepiej w 5, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKACJI INNOWACYJNEJ W ŁUKOWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKACJI INNOWACYJNEJ W ŁUKOWIE Różnica
język polski 87,6% 45,0% 42,6 pkt proc.
język angielski 88,1% 49,5% 38,5 pkt proc.
język angielski 85,7% 48,6% 37,1 pkt proc.
matematyka 81,0% 48,7% 32,3 pkt proc.
język polski 70,9% 47,0% 23,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 17,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 42,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 159 osób w szkole A i 23 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.