Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE i TECHNIKUM NR 2 W ŁUKOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 5686)

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE

📍 Łuków | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 13619)

TECHNIKUM NR 2 W ŁUKOWIE

📍 Łuków | Zdawalność: 84,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 157 88,1% 🏆 Me: 95% · σ: 15,6% · Mo: 97% 698 1 13 73,7% Me: 85% · σ: 28,4% · Mo: 88% 2093 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 128 78,7% 🏆 Me: 85% · σ: 19,9% · Mo: 85% 605 2 6 72,5% Me: 72,5% · σ: 18,5% · Mo: -% 1095 3
język angielski ustny (M) 156 85,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 966 1 13 70,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2841 4
język polski poziom podstawowy (M) 160 70,9% 🏆 Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 58% 358 1 13 62,9% Me: 72% · σ: 24,9% · Mo: 80% 1078 3
język polski ustny (M) 159 87,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 173 2 13 73,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1280 4
matematyka poziom podstawowy (M) 160 81,0% 🏆 Me: 83% · σ: 14,7% · Mo: 98% 233 1 13 51,1% Me: 52% · σ: 24,4% · Mo: 52% 2050 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 84,6%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 2 W ŁUKOWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE TECHNIKUM NR 2 W ŁUKOWIE Różnica
matematyka 81,0% 51,1% 29,9 pkt proc.
język angielski 85,7% 70,3% 15,4 pkt proc.
język angielski 88,1% 73,7% 14,4 pkt proc.
język polski 87,6% 73,4% 14,2 pkt proc.
język polski 70,9% 62,9% 7,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 160 osób w szkole A i 13 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.