Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE i TECHNIKUM NR 1 W ŁUKOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 5686)

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE

📍 Łuków | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 13164)

TECHNIKUM NR 1 W ŁUKOWIE

📍 Łuków | Zdawalność: 78,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 37 55,3% 🏆 Me: 58% · σ: 17,2% · Mo: 32% 431 2 15 31,6% Me: 30% · σ: 14,3% · Mo: 22% 1618 4
język angielski poziom podstawowy (M) 157 88,1% 🏆 Me: 95% · σ: 15,6% · Mo: 97% 698 1 68 66,5% Me: 76% · σ: 28,1% · Mo: 23% 2890 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 128 78,7% 🏆 Me: 85% · σ: 19,9% · Mo: 85% 605 2 41 61,8% Me: 65% · σ: 25,7% · Mo: 85% 2161 5
język angielski ustny (M) 156 85,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 966 1 68 68,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3142 5
język polski poziom podstawowy (M) 160 70,9% 🏆 Me: 72% · σ: 11,9% · Mo: 58% 358 1 72 42,9% Me: 42,5% · σ: 18,1% · Mo: 50% 3580 6
język polski ustny (M) 159 87,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 173 2 71 61,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2687 5
matematyka poziom podstawowy (M) 160 81,0% 🏆 Me: 83% · σ: 14,7% · Mo: 98% 233 1 72 58,1% Me: 57% · σ: 22,0% · Mo: 40% 1451 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 61 60,2% 🏆 Me: 66% · σ: 27,3% · Mo: 68% 133 1 14 13,7% Me: 2% · σ: 22,6% · Mo: 2% 1767 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 78,9%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 1 W ŁUKOWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE TECHNIKUM NR 1 W ŁUKOWIE Różnica
matematyka 60,2% 13,7% 46,5 pkt proc.
język polski 70,9% 42,9% 28,0 pkt proc.
język polski 87,6% 61,8% 25,8 pkt proc.
geografia 55,3% 31,6% 23,7 pkt proc.
matematyka 81,0% 58,1% 22,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 21,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 46,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 61 osób w szkole A i 14 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.