Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W OTWOCKU vs TECHNIKUM NR 2 W OTWOCKU ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W OTWOCKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 56671)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W OTWOCKU

📍 Otwock | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 72447)

TECHNIKUM NR 2 W OTWOCKU ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W OTWOCKU

📍 Otwock | Zdawalność: 89,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 29 56,0% 🏆 Me: 55% · σ: 20,2% · Mo: 47% 186 1 5 42,8% Me: 55% · σ: 26,6% · Mo: -% 388 3
geografia poziom rozszerzony (M) 71 68,8% 🏆 Me: 68% · σ: 13,6% · Mo: 75% 136 1 24 33,7% Me: 30,5% · σ: 18,5% · Mo: 23% 1445 4
język angielski poziom podstawowy (M) 153 92,3% 🏆 Me: 95% · σ: 7,8% · Mo: 93% 329 1 118 77,4% Me: 87% · σ: 22,1% · Mo: 95% 1690 3
język angielski poziom rozszerzony (M) 147 83,7% 🏆 Me: 88% · σ: 15,4% · Mo: 95% 295 1 84 72% Me: 82,5% · σ: 23,5% · Mo: 85% 1134 3
język angielski ustny (M) 153 88,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 617 1 118 73,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2401 4
język polski poziom podstawowy (M) 159 70,3% 🏆 Me: 70% · σ: 11,1% · Mo: 70% 404 1 119 51,7% Me: 52% · σ: 14,4% · Mo: 45% 2475 3
język polski poziom rozszerzony (M) 20 55,9% 🏆 Me: 51% · σ: 15,2% · Mo: 40% 459 1 10 28,1% Me: 27,5% · σ: 21,8% · Mo: 0% 1617 4
język polski ustny (M) 159 75,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1077 1 119 63,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2523 5
matematyka poziom podstawowy (M) 159 81,8% 🏆 Me: 88% · σ: 16,9% · Mo: 96% 211 1 119 60,4% Me: 62% · σ: 22,7% · Mo: 62% 1258 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 77 62,5% 🏆 Me: 62% · σ: 16,2% · Mo: 76% 100 2 25 34,2% Me: 28% · σ: 25,3% · Mo: 12% 816 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W OTWOCKU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 89,9%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W OTWOCKU wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 2 W OTWOCKU ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W OTWOCKU w 0.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W OTWOCKU TECHNIKUM NR 2 W OTWOCKU ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W OTWOCKU Różnica
geografia 68,8% 33,7% 35,1 pkt proc.
matematyka 62,5% 34,2% 28,3 pkt proc.
język polski 55,9% 28,1% 27,8 pkt proc.
matematyka 81,8% 60,4% 21,4 pkt proc.
język polski 70,3% 51,7% 18,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 71 osób w szkole A i 24 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.