Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W OTWOCKU vs TECHNIKUM NR 1 W OTWOCKU ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-GASTRONOMICZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W OTWOCKU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Otwock | Zdawalność: 100%
📍 Otwock | Zdawalność: 90,6%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 35 | 45,2% Me: 38% · σ: 20,0% · Mo: 22% | 645 | 2 | 6 | 24,7% Me: 18% · σ: 12,9% · Mo: 18% | 1547 | 5 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 34 | 44,0% Me: 42% · σ: 21,8% · Mo: 53% | 404 | 2 | 10 | 6% Me: 5% · σ: 4,2% · Mo: 2% | 1247 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 71 | 68,8% Me: 68% · σ: 13,6% · Mo: 75% | 136 | 1 | 31 | 30,1% Me: 32% · σ: 14,7% · Mo: 37% | 1743 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 153 | 92,3% Me: 95% · σ: 7,8% · Mo: 93% | 329 | 1 | 125 | 69,2% Me: 73% · σ: 20,1% · Mo: 88% | 2573 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 147 | 83,7% Me: 88% · σ: 15,4% · Mo: 95% | 295 | 1 | 82 | 56,2% Me: 56% · σ: 22,2% · Mo: 35% | 2762 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 153 | 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 617 | 1 | 125 | 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1522 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 159 | 70,3% Me: 70% · σ: 11,1% · Mo: 70% | 404 | 1 | 127 | 49,5% Me: 48% · σ: 12,6% · Mo: 47% | 2776 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 20 | 55,9% Me: 51% · σ: 15,2% · Mo: 40% | 459 | 1 | 8 | 39,6% Me: 38,5% · σ: 30,6% · Mo: 3% | 1135 | 3 |
| język polski ustny (M) | 159 | 75,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1077 | 1 | 127 | 65,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2225 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 159 | 81,8% Me: 88% · σ: 16,9% · Mo: 96% | 211 | 1 | 127 | 50,7% Me: 50% · σ: 21,8% · Mo: 48% | 2074 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 77 | 62,5% Me: 62% · σ: 16,2% · Mo: 76% | 100 | 2 | 6 | 21,3% Me: 22% · σ: 6,4% · Mo: 22% | 1313 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W OTWOCKU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 90,6%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W OTWOCKU wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM NR 1 W OTWOCKU ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-GASTRONOMICZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W OTWOCKU w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W OTWOCKU | TECHNIKUM NR 1 W OTWOCKU ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-GASTRONOMICZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W OTWOCKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 62,5% | 21,3% | 41,2 pkt proc. |
| geografia | 68,8% | 30,1% | 38,6 pkt proc. |
| chemia | 44,0% | 6% | 38,0 pkt proc. |
| matematyka | 81,8% | 50,7% | 31,1 pkt proc. |
| język angielski | 83,7% | 56,2% | 27,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 41,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 77 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.