Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W OTWOCKU czy KATOLICKIE LICEUM HUMANISTYCZNE IM. ŚWIĘTEJ JADWIGI KRÓLOWEJ POLSKI W OTWOCKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Otwock | Zdawalność: 100%
📍 Otwock | Zdawalność: 97,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 35 | 45,2% Me: 38% · σ: 20,0% · Mo: 22% | 645 | 2 | 11 | 43,6% Me: 18% · σ: 32,3% · Mo: 18% | 704 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 29 | 56,0% Me: 55% · σ: 20,2% · Mo: 47% | 186 | 1 | 5 | 25,2% Me: 12% · σ: 34,5% · Mo: -% | 657 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 71 | 68,8% Me: 68% · σ: 13,6% · Mo: 75% | 136 | 1 | 7 | 36,4% Me: 28% · σ: 23,5% · Mo: -% | 1251 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 153 | 92,3% Me: 95% · σ: 7,8% · Mo: 93% | 329 | 1 | 49 | 71,8% Me: 83% · σ: 23,1% · Mo: 87% | 2303 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 147 | 83,7% Me: 88% · σ: 15,4% · Mo: 95% | 295 | 1 | 38 | 43,2% Me: 40% · σ: 21,9% · Mo: 62% | 3798 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 153 | 88,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 617 | 1 | 48 | 72,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2565 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 159 | 70,3% Me: 70% · σ: 11,1% · Mo: 70% | 404 | 1 | 48 | 43,4% Me: 43% · σ: 13,4% · Mo: 32% | 3536 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 20 | 55,9% Me: 51% · σ: 15,2% · Mo: 40% | 459 | 1 | 9 | 23,3% Me: 3% · σ: 25,8% · Mo: 0% | 1786 | 5 |
| język polski ustny (M) | 159 | 75,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1077 | 1 | 48 | 67,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1948 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 159 | 81,8% Me: 88% · σ: 16,9% · Mo: 96% | 211 | 1 | 48 | 54,2% Me: 53% · σ: 15,8% · Mo: 54% | 1736 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 77 | 62,5% Me: 62% · σ: 16,2% · Mo: 76% | 100 | 2 | 10 | 22,2% Me: 4% · σ: 31,2% · Mo: 0% | 1271 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W OTWOCKU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,9%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W OTWOCKU wypada lepiej w 11, a KATOLICKIE LICEUM HUMANISTYCZNE IM. ŚWIĘTEJ JADWIGI KRÓLOWEJ POLSKI W OTWOCKU w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W OTWOCKU | KATOLICKIE LICEUM HUMANISTYCZNE IM. ŚWIĘTEJ JADWIGI KRÓLOWEJ POLSKI W OTWOCKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 83,7% | 43,2% | 40,5 pkt proc. |
| matematyka | 62,5% | 22,2% | 40,3 pkt proc. |
| język polski | 55,9% | 23,3% | 32,6 pkt proc. |
| geografia | 68,8% | 36,4% | 32,3 pkt proc. |
| fizyka | 56,0% | 25,2% | 30,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 40,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 147 osób w szkole A i 38 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.