Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. FLORIANA CEYNOWY W KARTUZACH TECHNIKUM NR 1 W KARTUZACH vs ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE TECHNIKUM NR 2 W KARTUZACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kartuzy | Zdawalność: 86,1%
📍 Kartuzy | Zdawalność: 92,1%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 19 | 22,6% Me: 22% · σ: 8,1% · Mo: 23% | 2473 | 6 | 28 | 33,4% Me: 32% · σ: 15,3% · Mo: 32% | 1467 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 71 | 57,9% Me: 60% · σ: 25,4% · Mo: 27% | 3695 | 5 | 126 | 76,2% Me: 85% · σ: 22,3% · Mo: 95% | 1803 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 26 | 52,1% Me: 52,5% · σ: 26,2% · Mo: 20% | 3178 | 4 | 95 | 66,7% Me: 70% · σ: 22,3% · Mo: 72% | 1671 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 71 | 67,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3229 | 5 | 126 | 81,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1382 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 72 | 56,7% Me: 58% · σ: 15,4% · Mo: 62% | 1840 | 2 | 126 | 55,5% Me: 57% · σ: 15,1% · Mo: 57% | 1977 | 3 |
| język polski ustny (M) | 72 | 67,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1993 | 6 | 126 | 91,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 57 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 72 | 58,0% Me: 56% · σ: 18,0% · Mo: 56% | 1458 | 3 | 126 | 61,2% Me: 60% · σ: 19,7% · Mo: 56% | 1207 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 11 | 16,7% Me: 10% · σ: 15,3% · Mo: 4% | 1575 | 2 | 45 | 14,8% Me: 8% · σ: 15,6% · Mo: 4% | 1701 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE TECHNIKUM NR 2 W KARTUZACH ma wyższą zdawalność ogólną (92,1% vs 86,1%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. FLORIANA CEYNOWY W KARTUZACH TECHNIKUM NR 1 W KARTUZACH wypada lepiej w 2, a ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE TECHNIKUM NR 2 W KARTUZACH w 6.
| Przedmiot | ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. FLORIANA CEYNOWY W KARTUZACH TECHNIKUM NR 1 W KARTUZACH | ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W KARTUZACH IM.I BRYGADY PANCERNEJ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE TECHNIKUM NR 2 W KARTUZACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 67,4% | 91,8% | 24,4 pkt proc. |
| język angielski | 57,9% | 76,2% | 18,4 pkt proc. |
| język angielski | 67,2% | 81,8% | 14,6 pkt proc. |
| język angielski | 52,1% | 66,7% | 14,5 pkt proc. |
| geografia | 22,6% | 33,4% | 10,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 6,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 24,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 72 osób w szkole A i 126 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.