Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 5 IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE czy TECHNIKUM W KROŚNIE ODRZAŃSKIM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 56409)

TECHNIKUM NR 5 IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE

📍 Krosno | Zdawalność: 99,3%

SZKOŁA B (RSPO: 74166)

TECHNIKUM W KROŚNIE ODRZAŃSKIM

📍 Krosno Odrzańskie | Zdawalność: 76,9%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 39 32,7% 🏆 Me: 28% · σ: 16,3% · Mo: 15% 1524 4 10 28,7% Me: 24% · σ: 15,7% · Mo: 43% 1863 1
język angielski poziom podstawowy (M) 147 81% 🏆 Me: 90% · σ: 19,4% · Mo: 98% 1334 5 23 73,6% Me: 88% · σ: 25,8% · Mo: 88% 2107 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 114 72,2% 🏆 Me: 82,5% · σ: 26,4% · Mo: 98% 1117 6 13 69,8% Me: 77% · σ: 20,9% · Mo: 87% 1350 1
język angielski ustny (M) 147 79,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1634 8 23 65,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3404 2
język polski poziom podstawowy (M) 147 57,3% 🏆 Me: 57% · σ: 13,1% · Mo: 48% 1741 8 26 55,7% Me: 50,5% · σ: 19,4% · Mo: 70% 1956 2
język polski ustny (M) 147 77,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 827 6 26 55,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3431 2
matematyka poziom podstawowy (M) 147 72% 🏆 Me: 74% · σ: 18,1% · Mo: 52% 606 3 26 47,6% Me: 50% · σ: 19,2% · Mo: 50% 2372 2
matematyka poziom rozszerzony (M) 111 22,9% 🏆 Me: 16% · σ: 21,8% · Mo: 0% 1239 3 5 8,4% Me: 8% · σ: 5,3% · Mo: 14% 2065 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 5 IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 76,9%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM W KROŚNIE ODRZAŃSKIM w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 5 IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE TECHNIKUM W KROŚNIE ODRZAŃSKIM Różnica
matematyka 72% 47,6% 24,4 pkt proc.
język polski 77,9% 55,6% 22,3 pkt proc.
matematyka 22,9% 8,4% 14,5 pkt proc.
język angielski 79,7% 65,6% 14,1 pkt proc.
język angielski 81% 73,6% 7,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: biologia poziom rozszerzony (M), fizyka poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 22,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 147 osób w szkole A i 26 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.