Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM NR 5 IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE czy TECHNIKUM NR 3 IM. STANISŁAWA STASZICA W KROŚNIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Krosno | Zdawalność: 99,3%
📍 Krosno | Zdawalność: 87,5%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 10 | 20,1% Me: 16,5% · σ: 12,7% · Mo: 10% | 712 | 3 | 8 | 9,9% Me: 10% · σ: 6,0% · Mo: 10% | 837 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 39 | 32,7% Me: 28% · σ: 16,3% · Mo: 15% | 1524 | 4 | 8 | 18,6% Me: 19,5% · σ: 5,5% · Mo: 12% | 2754 | 12 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 147 | 81% Me: 90% · σ: 19,4% · Mo: 98% | 1334 | 5 | 64 | 68,2% Me: 76% · σ: 23,8% · Mo: 80% | 2694 | 9 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 114 | 72,2% Me: 82,5% · σ: 26,4% · Mo: 98% | 1117 | 6 | 43 | 51,9% Me: 48% · σ: 24,6% · Mo: 30% | 3192 | 12 |
| język angielski ustny (M) | 147 | 79,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1634 | 8 | 64 | 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2006 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 147 | 57,3% Me: 57% · σ: 13,1% · Mo: 48% | 1741 | 8 | 64 | 54,2% Me: 56% · σ: 13,4% · Mo: 63% | 2133 | 10 |
| język polski ustny (M) | 147 | 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 827 | 6 | 64 | 76,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 972 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 147 | 72% Me: 74% · σ: 18,1% · Mo: 52% | 606 | 3 | 64 | 57,6% Me: 60% · σ: 20,6% · Mo: 64% | 1483 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 111 | 22,9% Me: 16% · σ: 21,8% · Mo: 0% | 1239 | 3 | 28 | 9,1% Me: 5% · σ: 10,0% · Mo: 0% | 2033 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 5 IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,3% vs 87,5%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 3 IM. STANISŁAWA STASZICA W KROŚNIE w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 5 IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE | TECHNIKUM NR 3 IM. STANISŁAWA STASZICA W KROŚNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 72,2% | 51,9% | 20,3 pkt proc. |
| matematyka | 72% | 57,6% | 14,4 pkt proc. |
| geografia | 32,7% | 18,6% | 14,0 pkt proc. |
| matematyka | 22,9% | 9,1% | 13,8 pkt proc. |
| język angielski | 81% | 68,2% | 12,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 20,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 114 osób w szkole A i 43 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.