Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. IGNACEGO PADEREWSKIEGO czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 56313)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. IGNACEGO PADEREWSKIEGO

📍 Wałbrzych | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 64631)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA

📍 Wałbrzych | Zdawalność: 99,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 29 44,0% Me: 43% · σ: 17,0% · Mo: 30% 695 2 31 68,8% 🏆 Me: 68% · σ: 16,9% · Mo: 73% 66 1
chemia poziom rozszerzony (M) 11 28,2% Me: 22% · σ: 16,7% · Mo: 12% 812 4 26 57,7% 🏆 Me: 60% · σ: 22,1% · Mo: 40% 149 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 19 34,6% Me: 28% · σ: 23,2% · Mo: 7% 518 3 19 64,5% 🏆 Me: 67% · σ: 21,1% · Mo: 83% 80 1
geografia poziom rozszerzony (M) 44 45,8% Me: 43% · σ: 20,1% · Mo: 43% 765 2 22 58,6% 🏆 Me: 60% · σ: 14,2% · Mo: 60% 327 1
historia poziom rozszerzony (M) 16 73,4% Me: 75% · σ: 14,1% · Mo: 58% 60 2 8 85,1% 🏆 Me: 90% · σ: 16,6% · Mo: -% 7 1
historia sztuki poziom rozszerzony (M) 6 62,2% Me: 64% · σ: 19,0% · Mo: -% 31 2 5 85,4% 🏆 Me: 100% · σ: 20,7% · Mo: 100% 2 1
informatyka poziom rozszerzony (M) 7 38% Me: 38% · σ: 9,1% · Mo: 44% 285 2 8 67,5% 🏆 Me: 70% · σ: 19,8% · Mo: 70% 25 1
język angielski poziom podstawowy (M) 137 89,8% Me: 93% · σ: 12,0% · Mo: 97% 543 2 114 91,0% 🏆 Me: 94% · σ: 9,9% · Mo: 98% 439 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 97 74,3% Me: 78% · σ: 19,0% · Mo: 93% 948 3 101 81,3% 🏆 Me: 87% · σ: 15,6% · Mo: 95% 414 1
język angielski ustny (M) 137 90,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 529 1 114 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 942 2
język polski poziom podstawowy (M) 137 70,2% 🏆 Me: 70% · σ: 12,0% · Mo: 72% 411 1 120 67,6% Me: 67% · σ: 15,3% · Mo: 55% 604 2
język polski poziom rozszerzony (M) 41 48,9% 🏆 Me: 49% · σ: 19,6% · Mo: 40% 738 1 29 43,6% Me: 46% · σ: 30,3% · Mo: 3% 960 2
język polski ustny (M) 137 78,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 810 4 120 84,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 327 2
matematyka poziom podstawowy (M) 137 75,8% Me: 78% · σ: 17,7% · Mo: 98% 423 2 120 82,1% 🏆 Me: 88% · σ: 17,2% · Mo: 94% 202 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 57 50,5% Me: 54% · σ: 24,3% · Mo: 78% 318 2 54 70,4% 🏆 Me: 70% · σ: 15,4% · Mo: 62% 38 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 7 40% Me: 36% · σ: 22,9% · Mo: -% 560 2 15 71,7% 🏆 Me: 70% · σ: 15,2% · Mo: 62% 83 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. IGNACEGO PADEREWSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,2%).

Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. IGNACEGO PADEREWSKIEGO wypada lepiej w 3, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA w 13.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. IGNACEGO PADEREWSKIEGO II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HUGONA KOŁŁĄTAJA Różnica
wiedza o społeczeństwie 40% 71,7% 31,7 pkt proc.
fizyka 34,6% 64,5% 29,9 pkt proc.
chemia 28,2% 57,7% 29,5 pkt proc.
informatyka 38% 67,5% 29,5 pkt proc.
biologia 44,0% 68,8% 24,8 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: język angielski poziom dwujęzyczny (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła B ma wynik wyższy o 31,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 15 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.