Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. IGNACEGO PADEREWSKIEGO czy PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA SIÓSTR NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP IM. BŁ.M.DAROWSKIEJ W WAŁBRZYCHU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Wałbrzych | Zdawalność: 100%
📍 Wałbrzych | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 137 | 89,8% Me: 93% · σ: 12,0% · Mo: 97% | 543 | 2 | 9 | 64,3% Me: 62% · σ: 24,9% · Mo: -% | 3109 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 137 | 90,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 529 | 1 | 9 | 66,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3298 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 137 | 70,2% Me: 70% · σ: 12,0% · Mo: 72% | 411 | 1 | 9 | 65% Me: 67% · σ: 8,5% · Mo: 70% | 849 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 41 | 48,9% Me: 49% · σ: 19,6% · Mo: 40% | 738 | 1 | 6 | 17,7% Me: 20% · σ: 12,6% · Mo: -% | 1940 | 5 |
| język polski ustny (M) | 137 | 78,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 810 | 4 | 9 | 92,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 54 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 137 | 75,8% Me: 78% · σ: 17,7% · Mo: 98% | 423 | 2 | 9 | 49,6% Me: 48% · σ: 18,1% · Mo: 42% | 2179 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. IGNACEGO PADEREWSKIEGO wypada lepiej w 5, a PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA SIÓSTR NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP IM. BŁ.M.DAROWSKIEJ W WAŁBRZYCHU w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. IGNACEGO PADEREWSKIEGO | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZGROMADZENIA SIÓSTR NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP IM. BŁ.M.DAROWSKIEJ W WAŁBRZYCHU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 48,9% | 17,7% | 31,2 pkt proc. |
| matematyka | 75,8% | 49,6% | 26,3 pkt proc. |
| język angielski | 89,8% | 64,3% | 25,4 pkt proc. |
| język angielski | 90,0% | 66,6% | 23,5 pkt proc. |
| język polski | 78,1% | 92,2% | 14,1 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 41 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.