Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU czy LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "MENEDŻER"? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Świecie | Zdawalność: 98,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 40 | 43,1% Me: 37% · σ: 18,8% · Mo: 35% | 720 | 1 | 5 | 14,2% Me: 12% · σ: 2,7% · Mo: 12% | 2238 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 122 | 87,0% Me: 93% · σ: 15,4% · Mo: 98% | 792 | 1 | 33 | 57,9% Me: 68% · σ: 28,0% · Mo: 12% | 3687 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 112 | 76,3% Me: 83% · σ: 20,3% · Mo: 93% | 769 | 1 | 23 | 49,3% Me: 52% · σ: 21,6% · Mo: 52% | 3396 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 122 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 693 | 2 | 33 | 71,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2699 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 122 | 68,8% Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 52% | 512 | 1 | 33 | 28,7% Me: 25% · σ: 16,4% · Mo: 15% | 4370 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 29 | 50,2% Me: 54% · σ: 22,0% · Mo: 54% | 672 | 1 | 7 | 1,7% Me: 3% · σ: 1,5% · Mo: 3% | 2297 | 3 |
| język polski ustny (M) | 122 | 75,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1058 | 1 | 33 | 36,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4495 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 122 | 66,3% Me: 64% · σ: 20,8% · Mo: 96% | 929 | 1 | 33 | 20,8% Me: 20% · σ: 10,3% · Mo: 24% | 4368 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU ma wyższą zdawalność ogólną (98,4% vs 15,2%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU wypada lepiej w 8, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "MENEDŻER" w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "MENEDŻER" | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 50,2% | 1,7% | 48,5 pkt proc. |
| matematyka | 66,3% | 20,8% | 45,5 pkt proc. |
| język polski | 68,8% | 28,7% | 40,2 pkt proc. |
| język polski | 75,6% | 36,4% | 39,2 pkt proc. |
| język angielski | 87,0% | 57,9% | 29,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 83,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 48,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 29 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.