Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU i TECHNIKUM W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Świecie | Zdawalność: 98,4%
📍 Świecie | Zdawalność: 86,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 40 | 43,1% Me: 37% · σ: 18,8% · Mo: 35% | 720 | 1 | 8 | 18% Me: 15% · σ: 7,6% · Mo: 12% | 1979 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 40 | 49,0% Me: 49,5% · σ: 20,6% · Mo: 23% | 638 | 1 | 25 | 24,4% Me: 20% · σ: 11,0% · Mo: 20% | 2310 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 46% Me: 44,5% · σ: 10,1% · Mo: -% | 649 | 2 | 5 | 29,6% Me: 28% · σ: 17,6% · Mo: -% | 1045 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 122 | 87,0% Me: 93% · σ: 15,4% · Mo: 98% | 792 | 1 | 103 | 69,2% Me: 77% · σ: 24,3% · Mo: 87% | 2574 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 112 | 76,3% Me: 83% · σ: 20,3% · Mo: 93% | 769 | 1 | 69 | 59,2% Me: 65% · σ: 24,7% · Mo: 68% | 2442 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 122 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 693 | 2 | 103 | 74,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2340 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 122 | 68,8% Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 52% | 512 | 1 | 105 | 51,0% Me: 53% · σ: 16,7% · Mo: 55% | 2569 | 3 |
| język polski ustny (M) | 122 | 75,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1058 | 1 | 105 | 67,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2041 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 122 | 66,3% Me: 64% · σ: 20,8% · Mo: 96% | 929 | 1 | 105 | 55,7% Me: 54% · σ: 21,9% · Mo: 58% | 1616 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 35 | 38,5% Me: 44% · σ: 25,4% · Mo: 4% | 672 | 1 | 28 | 22,4% Me: 16% · σ: 21,7% · Mo: 6% | 1260 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU ma wyższą zdawalność ogólną (98,4% vs 86,7%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU | TECHNIKUM W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 43,1% | 18% | 25,1 pkt proc. |
| geografia | 49,0% | 24,4% | 24,6 pkt proc. |
| język polski | 68,8% | 51,0% | 17,8 pkt proc. |
| język angielski | 87,0% | 69,2% | 17,8 pkt proc. |
| język angielski | 76,3% | 59,2% | 17,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 40 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.