Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU i TECHNIKUM NR 2 W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Świecie | Zdawalność: 98,4%
📍 Świecie | Zdawalność: 83,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 122 | 87,0% Me: 93% · σ: 15,4% · Mo: 98% | 792 | 1 | 19 | 63,6% Me: 62% · σ: 25,2% · Mo: 37% | 3183 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 112 | 76,3% Me: 83% · σ: 20,3% · Mo: 93% | 769 | 1 | 9 | 75,9% Me: 82% · σ: 16,8% · Mo: -% | 797 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 122 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 693 | 2 | 18 | 73,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2434 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 122 | 68,8% Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 52% | 512 | 1 | 18 | 41,8% Me: 43,5% · σ: 17,2% · Mo: 20% | 3685 | 4 |
| język polski ustny (M) | 122 | 75,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1058 | 1 | 18 | 66,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2049 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 122 | 66,3% Me: 64% · σ: 20,8% · Mo: 96% | 929 | 1 | 18 | 61,4% Me: 60% · σ: 16,9% · Mo: 68% | 1200 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU ma wyższą zdawalność ogólną (98,4% vs 83,3%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 2 W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU | TECHNIKUM NR 2 W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 68,8% | 41,8% | 27,0 pkt proc. |
| język angielski | 87,0% | 63,6% | 23,4 pkt proc. |
| język angielski | 88,2% | 73,4% | 14,8 pkt proc. |
| język polski | 75,6% | 66,9% | 8,7 pkt proc. |
| matematyka | 66,3% | 61,4% | 4,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 122 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.