Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W PILE vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W PILE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Piła | Zdawalność: 99,1%
📍 Piła | Zdawalność: 95,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 67 | 54,0% Me: 55% · σ: 16,6% · Mo: 58% | 347 | 3 | 97 | 48,8% Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 45% | 511 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 58 | 40,2% Me: 42% · σ: 22,2% · Mo: 27% | 510 | 2 | 46 | 39,9% Me: 42,5% · σ: 22,5% · Mo: 12% | 521 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 31 | 55,8% Me: 62% · σ: 22,0% · Mo: 43% | 191 | 1 | 8 | 46,4% Me: 53,5% · σ: 25,4% · Mo: -% | 329 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 43 | 45,9% Me: 43% · σ: 22,1% · Mo: 25% | 754 | 3 | 54 | 50% Me: 50% · σ: 20,9% · Mo: 50% | 610 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 24 | 49,0% Me: 46,5% · σ: 21,0% · Mo: 22% | 566 | 1 | 22 | 41,5% Me: 41,5% · σ: 23,5% · Mo: 18% | 781 | 2 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 8 | 79,9% Me: 82,5% · σ: 7,8% · Mo: 87% | 155 | 2 | 5 | 82,6% Me: 82% · σ: 6,1% · Mo: -% | 97 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 215 | 86,8% Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 93% | 812 | 4 | 284 | 89,3% Me: 95% · σ: 13,7% · Mo: 97% | 583 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 177 | 75,1% Me: 80% · σ: 18,9% · Mo: 82% | 869 | 4 | 237 | 80,1% Me: 85% · σ: 18,5% · Mo: 97% | 498 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 215 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1070 | 3 | 284 | 79,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1602 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 217 | 70,8% Me: 72% · σ: 14,2% · Mo: 75% | 364 | 2 | 288 | 69,0% Me: 70% · σ: 14,7% · Mo: 75% | 499 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 59 | 49,1% Me: 46% · σ: 28,1% · Mo: 26% | 724 | 4 | 129 | 50,8% Me: 51% · σ: 24,6% · Mo: 49% | 651 | 3 |
| język polski ustny (M) | 217 | 70,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1596 | 5 | 288 | 69,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1717 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 217 | 72,6% Me: 74% · σ: 19,2% · Mo: 92% | 572 | 3 | 288 | 66,3% Me: 66% · σ: 19,8% · Mo: 60% | 927 | 4 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 83 | 43,6% Me: 40% · σ: 25,3% · Mo: 18% | 514 | 4 | 63 | 51,9% Me: 52% · σ: 25,4% · Mo: 84% | 281 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W PILE ma wyższą zdawalność ogólną (99,1% vs 95,8%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W PILE wypada lepiej w 8, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W PILE w 6.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W PILE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W PILE | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 55,8% | 46,4% | 9,4 pkt proc. |
| matematyka | 43,6% | 51,9% | 8,3 pkt proc. |
| historia | 49,0% | 41,5% | 7,6 pkt proc. |
| matematyka | 72,6% | 66,3% | 6,3 pkt proc. |
| biologia | 54,0% | 48,8% | 5,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 9,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 31 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.