Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W PILE vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W PILE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Piła | Zdawalność: 99,1%
📍 Piła | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 67 | 54,0% Me: 55% · σ: 16,6% · Mo: 58% | 347 | 3 | 16 | 62,4% Me: 67,5% · σ: 21,1% · Mo: 72% | 157 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 58 | 40,2% Me: 42% · σ: 22,2% · Mo: 27% | 510 | 2 | 12 | 45,4% Me: 45,5% · σ: 24,9% · Mo: -% | 374 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 215 | 86,8% Me: 92% · σ: 13,1% · Mo: 93% | 812 | 4 | 31 | 92,6% Me: 95% · σ: 8,4% · Mo: 97% | 305 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 177 | 75,1% Me: 80% · σ: 18,9% · Mo: 82% | 869 | 4 | 29 | 86,6% Me: 93% · σ: 14,8% · Mo: 95% | 188 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 215 | 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1070 | 3 | 31 | 97,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 46 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 217 | 70,8% Me: 72% · σ: 14,2% · Mo: 75% | 364 | 2 | 31 | 70,5% Me: 73% · σ: 12,8% · Mo: 63% | 392 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 59 | 49,1% Me: 46% · σ: 28,1% · Mo: 26% | 724 | 4 | 5 | 78,8% Me: 77% · σ: 6,5% · Mo: -% | 30 | 2 |
| język polski ustny (M) | 217 | 70,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1596 | 5 | 31 | 97,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 7 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 217 | 72,6% Me: 74% · σ: 19,2% · Mo: 92% | 572 | 3 | 31 | 77,6% Me: 82% · σ: 17,0% · Mo: 92% | 357 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 83 | 43,6% Me: 40% · σ: 25,3% · Mo: 18% | 514 | 4 | 13 | 52,9% Me: 52% · σ: 20,8% · Mo: 52% | 258 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W PILE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,1%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W PILE wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W PILE w 9.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W PILE | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO W PILE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 49,1% | 78,8% | 29,7 pkt proc. |
| język polski | 70,7% | 97,7% | 27,1 pkt proc. |
| język angielski | 84,7% | 97,7% | 13,0 pkt proc. |
| język angielski | 75,1% | 86,6% | 11,4 pkt proc. |
| matematyka | 43,6% | 52,9% | 9,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 0,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 29,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 59 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.