Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W MYŚLENICACH czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 56005)

SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W MYŚLENICACH

📍 Myślenice | Zdawalność: 25%

SZKOŁA B (RSPO: 20939)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8

📍 Myślenice | Zdawalność: 98,8%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 13 48,8% Me: 40% · σ: 27,2% · Mo: 18% 4201 8 331 87,7% 🏆 Me: 92% · σ: 12,7% · Mo: 95% 735 2
język angielski ustny (M) 12 62,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3712 8 331 91,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 360 1
język polski poziom podstawowy (M) 13 35,9% Me: 33% · σ: 15,9% · Mo: 30% 4068 8 332 76,1% 🏆 Me: 77,5% · σ: 11,9% · Mo: 83% 102 1
język polski ustny (M) 12 79,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 696 1 331 76,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 996 3
matematyka poziom podstawowy (M) 13 18% Me: 18% · σ: 9,3% · Mo: 8% 4493 9 332 75,5% 🏆 Me: 78% · σ: 18,5% · Mo: 96% 434 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8 ma wyższą zdawalność ogólną (98,8% vs 25%).

Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W MYŚLENICACH wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8 w 4.

Największe różnice

Przedmiot SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W MYŚLENICACH I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W MYŚLENICACH, UL. JAGIELLOŃSKA 8 Różnica
matematyka 18% 75,5% 57,5 pkt proc.
język polski 35,9% 76,1% 40,1 pkt proc.
język angielski 48,8% 87,7% 38,9 pkt proc.
język angielski 62,5% 91,9% 29,4 pkt proc.
język polski 79,4% 76,2% 3,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 73,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 57,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 13 osób w szkole A i 332 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.