Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W MYŚLENICACH vs NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEO W MYŚLENICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 56005)

SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W MYŚLENICACH

📍 Myślenice | Zdawalność: 25%

SZKOŁA B (RSPO: 124301)

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEO W MYŚLENICACH

📍 Myślenice | Zdawalność: 82,6%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 13 48,8% Me: 40% · σ: 27,2% · Mo: 18% 4201 8 23 86% 🏆 Me: 95% · σ: 20,2% · Mo: 100% 876 3
język angielski ustny (M) 12 62,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3712 8 23 86,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 868 3
język polski poziom podstawowy (M) 13 35,9% Me: 33% · σ: 15,9% · Mo: 30% 4068 8 23 70,4% 🏆 Me: 70% · σ: 15,6% · Mo: 62% 396 3
język polski ustny (M) 12 79,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 696 1 23 78,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 775 2
matematyka poziom podstawowy (M) 13 18% Me: 18% · σ: 9,3% · Mo: 8% 4493 9 23 58,3% 🏆 Me: 60% · σ: 26,7% · Mo: 60% 1433 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEO W MYŚLENICACH ma wyższą zdawalność ogólną (82,6% vs 25%).

Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W MYŚLENICACH wypada lepiej w 1, a NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEO W MYŚLENICACH w 4.

Największe różnice

Przedmiot SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W MYŚLENICACH NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEO W MYŚLENICACH Różnica
matematyka 18% 58,3% 40,3 pkt proc.
język angielski 48,8% 86% 37,2 pkt proc.
język polski 35,9% 70,4% 34,5 pkt proc.
język angielski 62,5% 86,4% 23,9 pkt proc.
język polski 79,4% 78,6% 0,9 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 57,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 40,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 13 osób w szkole A i 23 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.