Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH W ELBLĄGU czy TECHNIKUM IM. FLAGI POLSKI WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ELBLĄGU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Elbląg | Zdawalność: 92,4%
📍 Elbląg | Zdawalność: 90%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 15 | 36,1% Me: 33% · σ: 11,5% · Mo: 32% | 1268 | 6 | 38 | 29,4% Me: 22,5% · σ: 16,8% · Mo: 15% | 1798 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 130 | 78,0% Me: 85% · σ: 20,1% · Mo: 93% | 1623 | 7 | 81 | 69,7% Me: 77% · σ: 22,8% · Mo: 90% | 2528 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 107 | 68,1% Me: 72% · σ: 21,8% · Mo: 85% | 1527 | 7 | 52 | 58,0% Me: 58% · σ: 24,1% · Mo: 78% | 2580 | 14 |
| język angielski ustny (M) | 130 | 78,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1787 | 10 | 80 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1877 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 132 | 52,9% Me: 52,5% · σ: 15,0% · Mo: 52% | 2329 | 11 | 81 | 48,1% Me: 45% · σ: 15,3% · Mo: 40% | 2961 | 14 |
| język polski ustny (M) | 131 | 71,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1447 | 12 | 80 | 75,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1033 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 132 | 55,5% Me: 54% · σ: 22,3% · Mo: 44% | 1636 | 7 | 80 | 55,3% Me: 51% · σ: 19,7% · Mo: 44% | 1644 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 75 | 12,2% Me: 4% · σ: 18,4% · Mo: 0% | 1848 | 8 | 12 | 18,5% Me: 12% · σ: 17,2% · Mo: 0% | 1454 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH W ELBLĄGU ma wyższą zdawalność ogólną (92,4% vs 90%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH W ELBLĄGU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM IM. FLAGI POLSKI WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ELBLĄGU w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ MECHANICZNYCH W ELBLĄGU | TECHNIKUM IM. FLAGI POLSKI WCHODZĄCE W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W ELBLĄGU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 68,1% | 58,0% | 10,2 pkt proc. |
| język angielski | 78,0% | 69,7% | 8,3 pkt proc. |
| geografia | 36,1% | 29,4% | 6,7 pkt proc. |
| matematyka | 12,2% | 18,5% | 6,3 pkt proc. |
| język polski | 52,9% | 48,1% | 4,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 10,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 107 osób w szkole A i 52 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.