Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 5 W LESZNIE vs TECHNIKUM NR 1 W LESZNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 6 | 43,8% Me: 41% · σ: 12,1% · Mo: 35% | 851 | 4 | 90 | 32,9% Me: 29% · σ: 17,5% · Mo: 17% | 1509 | 6 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 103 | 85,4% Me: 90% · σ: 16,4% · Mo: 97% | 919 | 3 | 176 | 72,3% Me: 77,5% · σ: 22,7% · Mo: 98% | 2237 | 7 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 83 | 77,7% Me: 82% · σ: 17,1% · Mo: 92% | 674 | 2 | 116 | 59,1% Me: 62% · σ: 23,2% · Mo: 43% | 2455 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 103 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1873 | 4 | 172 | 68,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3067 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 103 | 57,8% Me: 58% · σ: 11,7% · Mo: 55% | 1666 | 4 | 178 | 51,6% Me: 52% · σ: 13,7% · Mo: 45% | 2497 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 12 | 25,2% Me: 18,5% · σ: 24,4% · Mo: 3% | 1709 | 5 | 21 | 19,1% Me: 3% · σ: 23,4% · Mo: 0% | 1909 | 7 |
| język polski ustny (M) | 103 | 58,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3080 | 9 | 175 | 53,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3622 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 103 | 57,4% Me: 52% · σ: 23,3% · Mo: 42% | 1489 | 4 | 178 | 55,1% Me: 54% · σ: 21,1% · Mo: 52% | 1656 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 41 | 18,2% Me: 10% · σ: 20,0% · Mo: 8% | 1468 | 5 | 27 | 16,6% Me: 10% · σ: 17,7% · Mo: 6% | 1584 | 6 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 5 | 29,2% Me: 33% · σ: 7,8% · Mo: -% | 51 | 1 | 6 | 19% Me: 14% · σ: 11,6% · Mo: -% | 132 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 5 W LESZNIE ma wyższą zdawalność ogólną (93,2% vs 87,3%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 W LESZNIE wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 1 W LESZNIE w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 5 W LESZNIE | TECHNIKUM NR 1 W LESZNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 77,7% | 59,1% | 18,6 pkt proc. |
| język angielski | 85,4% | 72,3% | 13,0 pkt proc. |
| geografia | 43,8% | 32,9% | 11,0 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 29,2% | 19% | 10,2 pkt proc. |
| język angielski | 77,8% | 68,5% | 9,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 83 osób w szkole A i 116 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.