Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 5 W LESZNIE i TECHNIKUM NR 2 W LESZNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 6 | 43,8% Me: 41% · σ: 12,1% · Mo: 35% | 851 | 4 | 29 | 25,1% Me: 23% · σ: 13,7% · Mo: 13% | 2250 | 7 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 103 | 85,4% Me: 90% · σ: 16,4% · Mo: 97% | 919 | 3 | 105 | 72,9% Me: 80% · σ: 22,8% · Mo: 50% | 2189 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 83 | 77,7% Me: 82% · σ: 17,1% · Mo: 92% | 674 | 2 | 61 | 66,7% Me: 72% · σ: 20,5% · Mo: 82% | 1669 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 103 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1873 | 4 | 104 | 65,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3470 | 10 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 103 | 57,8% Me: 58% · σ: 11,7% · Mo: 55% | 1666 | 4 | 105 | 50,6% Me: 52% · σ: 13,3% · Mo: 40% | 2616 | 9 |
| język polski ustny (M) | 103 | 58,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3080 | 9 | 104 | 52,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3735 | 12 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 103 | 57,4% Me: 52% · σ: 23,3% · Mo: 42% | 1489 | 4 | 105 | 53,7% Me: 56% · σ: 18,3% · Mo: 66% | 1794 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 41 | 18,2% Me: 10% · σ: 20,0% · Mo: 8% | 1468 | 5 | 18 | 13,2% Me: 7% · σ: 14,8% · Mo: 0% | 1793 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 5 W LESZNIE ma wyższą zdawalność ogólną (93,2% vs 90,4%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 5 W LESZNIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 2 W LESZNIE w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 5 W LESZNIE | TECHNIKUM NR 2 W LESZNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 43,8% | 25,1% | 18,8 pkt proc. |
| język angielski | 77,8% | 65,0% | 12,8 pkt proc. |
| język angielski | 85,4% | 72,9% | 12,5 pkt proc. |
| język angielski | 77,7% | 66,7% | 11,1 pkt proc. |
| język polski | 57,8% | 50,6% | 7,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 29 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.