Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM BUDOWLANE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Biłgoraj | Zdawalność: 60%
📍 Biłgoraj | Zdawalność: 97,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 17 | 32,4% Me: 32% · σ: 16,9% · Mo: 10% | 1553 | 2 | 70 | 32,0% Me: 27% · σ: 16,5% · Mo: 17% | 1587 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 19 | 62,9% Me: 73% · σ: 29,1% · Mo: 90% | 3251 | 7 | 193 | 81,2% Me: 88% · σ: 18,8% · Mo: 95% | 1317 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 13 | 59% Me: 57% · σ: 18,6% · Mo: 83% | 2464 | 5 | 167 | 64,8% Me: 68% · σ: 22,6% · Mo: 62% | 1868 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 19 | 74% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2359 | 7 | 193 | 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 653 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 20 | 47,0% Me: 50% · σ: 15,6% · Mo: 42% | 3123 | 7 | 195 | 62,4% Me: 62% · σ: 13,7% · Mo: 60% | 1129 | 2 |
| język polski ustny (M) | 20 | 73,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1319 | 3 | 195 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 149 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 20 | 55,7% Me: 55% · σ: 28,7% · Mo: 22% | 1618 | 4 | 195 | 61,2% Me: 60% · σ: 19,9% · Mo: 54% | 1208 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 9 | 24,7% Me: 24% · σ: 17,2% · Mo: 8% | 1173 | 2 | 63 | 23,5% Me: 18% · σ: 19,0% · Mo: 6% | 1223 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU ma wyższą zdawalność ogólną (97,9% vs 60%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM BUDOWLANE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU wypada lepiej w 2, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU w 6.
| Przedmiot | TECHNIKUM BUDOWLANE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 62,9% | 81,2% | 18,3 pkt proc. |
| język polski | 47,0% | 62,4% | 15,4 pkt proc. |
| język polski | 73,0% | 88,2% | 15,2 pkt proc. |
| język angielski | 74% | 88,6% | 14,6 pkt proc. |
| język angielski | 59% | 64,8% | 5,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 37,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 18,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 19 osób w szkole A i 193 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.