Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GŁOGOWIE vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GŁOGOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 5536)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GŁOGOWIE

📍 Głogów | Zdawalność: 96,9%

SZKOŁA B (RSPO: 9882)

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GŁOGOWIE

📍 Głogów | Zdawalność: 81,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 36 34,2% 🏆 Me: 28,5% · σ: 17,5% · Mo: 20% 1067 3 18 24,1% Me: 17,5% · σ: 15,9% · Mo: 12% 1591 5
geografia poziom rozszerzony (M) 53 52,3% 🏆 Me: 58% · σ: 18,1% · Mo: 38% 530 3 29 26,0% Me: 25% · σ: 11,4% · Mo: 27% 2156 8
historia poziom rozszerzony (M) 14 63,4% 🏆 Me: 67% · σ: 18,9% · Mo: 45% 196 2 10 36% Me: 41% · σ: 14,8% · Mo: 43% 916 4
język angielski poziom podstawowy (M) 129 88,6% 🏆 Me: 93% · σ: 12,2% · Mo: 98% 647 3 94 69,2% Me: 75% · σ: 23,5% · Mo: 92% 2577 8
język angielski poziom rozszerzony (M) 118 74,5% 🏆 Me: 81% · σ: 19,9% · Mo: 88% 927 3 55 57,3% Me: 55% · σ: 22,5% · Mo: 78% 2659 7
język angielski ustny (M) 129 88,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 616 3 93 75,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2190 9
język polski poziom podstawowy (M) 131 65,0% 🏆 Me: 67% · σ: 15,6% · Mo: 67% 846 3 94 57,8% Me: 58% · σ: 14,1% · Mo: 58% 1663 4
język polski poziom rozszerzony (M) 37 41,9% 🏆 Me: 46% · σ: 25,2% · Mo: 3% 1027 2 31 34,3% Me: 37% · σ: 26,8% · Mo: 0% 1357 4
język polski ustny (M) 131 74,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1168 4 93 60,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2842 9
matematyka poziom podstawowy (M) 131 62,2% 🏆 Me: 64% · σ: 18,8% · Mo: 68% 1160 4 94 41,8% Me: 42% · σ: 17,8% · Mo: 24% 3002 5
matematyka poziom rozszerzony (M) 38 16,5% 🏆 Me: 12% · σ: 19,3% · Mo: 2% 1587 4 13 8,3% Me: 4% · σ: 8,7% · Mo: 0% 2084 6
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 14 54,7% 🏆 Me: 56% · σ: 24,9% · Mo: 18% 306 1 10 34,6% Me: 34% · σ: 16,7% · Mo: 22% 670 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GŁOGOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (96,9% vs 81,7%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GŁOGOWIE wypada lepiej w 12, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GŁOGOWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GŁOGOWIE III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GŁOGOWIE Różnica
historia 63,4% 36% 27,4 pkt proc.
geografia 52,3% 26,0% 26,4 pkt proc.
matematyka 62,2% 41,8% 20,4 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 54,7% 34,6% 20,1 pkt proc.
język angielski 88,6% 69,2% 19,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: chemia poziom rozszerzony (M), fizyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 15,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 10 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.