Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KOLE czy SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Koło | Zdawalność: 98,8%
📍 Sokołów Podlaski | Zdawalność: 98,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 111 | 40,6% Me: 39% · σ: 20,6% · Mo: 23% | 812 | 1 | 26 | 44,5% Me: 42,5% · σ: 18,0% · Mo: 70% | 671 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 48 | 34,9% Me: 32% · σ: 22,8% · Mo: 17% | 659 | 1 | 16 | 21,9% Me: 18% · σ: 17,7% · Mo: 5% | 974 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 58 | 41,2% Me: 38% · σ: 18,1% · Mo: 38% | 978 | 2 | 25 | 52,2% Me: 55% · σ: 20,4% · Mo: 55% | 536 | 1 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 6 | 77,2% Me: 77,5% · σ: 12,6% · Mo: -% | 210 | 1 | 7 | 73,7% Me: 73% · σ: 7,7% · Mo: 67% | 290 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 244 | 84,6% Me: 92% · σ: 17,7% · Mo: 97% | 999 | 1 | 74 | 80,9% Me: 90% · σ: 21,4% · Mo: 95% | 1352 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 205 | 74,0% Me: 81% · σ: 20,4% · Mo: 92% | 961 | 1 | 56 | 70,7% Me: 74% · σ: 20,9% · Mo: 78% | 1272 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 244 | 86,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 923 | 2 | 74 | 83,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1200 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 245 | 67,8% Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 75% | 589 | 3 | 75 | 67,9% Me: 68% · σ: 14,1% · Mo: 68% | 582 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 95 | 41% Me: 37% · σ: 27,5% · Mo: 0% | 1080 | 1 | 9 | 46,7% Me: 54% · σ: 25,7% · Mo: 3% | 826 | 2 |
| język polski ustny (M) | 245 | 68,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1827 | 2 | 75 | 85,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 251 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 245 | 69,0% Me: 72% · σ: 20,6% · Mo: 82% | 774 | 1 | 75 | 72,4% Me: 76% · σ: 20,9% · Mo: 98% | 587 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 86 | 45,4% Me: 46% · σ: 24,5% · Mo: 48% | 458 | 1 | 30 | 44,6% Me: 48% · σ: 22,0% · Mo: 16% | 484 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 10 | 31,4% Me: 23% · σ: 22,9% · Mo: 12% | 732 | 1 | 6 | 36,3% Me: 38% · σ: 13,5% · Mo: 50% | 631 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KOLE ma wyższą zdawalność ogólną (98,8% vs 98,7%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KOLE wypada lepiej w 6, a SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA w 7.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W KOLE | SALEZJAŃSKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HENRYKA SIENKIEWICZA | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 68,9% | 85,9% | 17,0 pkt proc. |
| chemia | 34,9% | 21,9% | 12,9 pkt proc. |
| geografia | 41,2% | 52,2% | 11,0 pkt proc. |
| język polski | 41% | 46,7% | 5,7 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 31,4% | 36,3% | 4,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 17,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 245 osób w szkole A i 75 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.