Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 W JĘDRZEJOWIE vs TECHNIKUM NR 2 W JĘDRZEJOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 55315)

TECHNIKUM NR 1 W JĘDRZEJOWIE

📍 Jędrzejów | Zdawalność: 97,3%

SZKOŁA B (RSPO: 73491)

TECHNIKUM NR 2 W JĘDRZEJOWIE

📍 Jędrzejów | Zdawalność: 66,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 74 74,8% 🏆 Me: 81% · σ: 20,8% · Mo: 93% 1955 2 66 50,8% Me: 46,5% · σ: 27,4% · Mo: 17% 4112 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 51 64,0% 🏆 Me: 67% · σ: 23,5% · Mo: 82% 1947 3 38 39,8% Me: 31% · σ: 26,5% · Mo: 12% 3909 4
język angielski ustny (M) 73 78,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1793 3 66 63,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3594 4
język polski poziom podstawowy (M) 73 57,2% 🏆 Me: 57% · σ: 15,6% · Mo: 47% 1750 3 66 41,2% Me: 43% · σ: 17,6% · Mo: 43% 3723 4
język polski ustny (M) 73 70,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1590 3 66 55,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3470 4
matematyka poziom podstawowy (M) 73 56,5% 🏆 Me: 54% · σ: 20,0% · Mo: 42% 1556 3 66 35,2% Me: 30% · σ: 19,0% · Mo: 22% 3596 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 14 17,9% 🏆 Me: 15% · σ: 13,2% · Mo: 8% 1493 3 6 8,3% Me: 5% · σ: 11,1% · Mo: 0% 2076 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 1 W JĘDRZEJOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (97,3% vs 66,7%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 W JĘDRZEJOWIE wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 2 W JĘDRZEJOWIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 1 W JĘDRZEJOWIE TECHNIKUM NR 2 W JĘDRZEJOWIE Różnica
język angielski 64,0% 39,8% 24,2 pkt proc.
język angielski 74,8% 50,8% 24,1 pkt proc.
matematyka 56,5% 35,2% 21,3 pkt proc.
język polski 57,2% 41,2% 16,1 pkt proc.
język polski 70,7% 55,2% 15,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 30,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 51 osób w szkole A i 38 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.