Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH W BIŁGORAJU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 41928)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH W BIŁGORAJU

📍 Biłgoraj | Zdawalność: 97,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 64 36,5% Me: 28% · σ: 18,4% · Mo: 22% 972 2 117 47,1% 🏆 Me: 48% · σ: 21,7% · Mo: 55% 579 1
chemia poziom rozszerzony (M) 23 33,5% Me: 30% · σ: 24,7% · Mo: 10% 693 2 71 46,6% 🏆 Me: 45% · σ: 28,2% · Mo: 18% 349 1
fizyka poziom rozszerzony (M) 6 53,8% 🏆 Me: 61,5% · σ: 28,8% · Mo: -% 220 1 15 49,5% Me: 52% · σ: 26,1% · Mo: 62% 282 2
geografia poziom rozszerzony (M) 70 32,0% Me: 27% · σ: 16,5% · Mo: 17% 1587 3 51 54,8% 🏆 Me: 58% · σ: 23,6% · Mo: 88% 448 1
historia poziom rozszerzony (M) 5 56,2% Me: 63% · σ: 11,8% · Mo: 63% 368 2 13 72,4% 🏆 Me: 88% · σ: 30,7% · Mo: 100% 71 1
informatyka poziom rozszerzony (M) 9 30% Me: 26% · σ: 16,9% · Mo: -% 391 2 9 52,4% 🏆 Me: 54% · σ: 21,2% · Mo: 54% 111 1
język angielski poziom podstawowy (M) 193 81,2% Me: 88% · σ: 18,8% · Mo: 95% 1317 2 273 87,2% 🏆 Me: 93% · σ: 16,3% · Mo: 93% 777 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 167 64,8% Me: 68% · σ: 22,6% · Mo: 62% 1868 4 211 75,3% 🏆 Me: 80% · σ: 21,3% · Mo: 93% 841 1
język angielski ustny (M) 193 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 653 2 273 94,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 209 1
język polski poziom podstawowy (M) 195 62,4% Me: 62% · σ: 13,7% · Mo: 60% 1129 2 274 67,3% 🏆 Me: 68% · σ: 13,6% · Mo: 72% 631 1
język polski poziom rozszerzony (M) 75 43,8% 🏆 Me: 46% · σ: 25,9% · Mo: 0% 951 1 54 41,0% Me: 41,5% · σ: 21,1% · Mo: 63% 1082 2
język polski ustny (M) 195 88,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 149 1 274 84,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 334 2
matematyka poziom podstawowy (M) 195 61,2% Me: 60% · σ: 19,9% · Mo: 54% 1208 2 274 72,8% 🏆 Me: 78% · σ: 21,3% · Mo: 96% 564 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 63 23,5% Me: 18% · σ: 19,0% · Mo: 6% 1223 3 105 50,2% 🏆 Me: 50% · σ: 24,4% · Mo: 46% 331 1
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 30 35,7% Me: 30% · σ: 22,1% · Mo: 14% 643 2 14 51,7% 🏆 Me: 49% · σ: 16,7% · Mo: -% 343 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU ma wyższą zdawalność ogólną (97,9% vs 97,4%).

Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU wypada lepiej w 3, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH W BIŁGORAJU w 12.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH W BIŁGORAJU Różnica
matematyka 23,5% 50,2% 26,7 pkt proc.
geografia 32,0% 54,8% 22,8 pkt proc.
informatyka 30% 52,4% 22,4 pkt proc.
historia 56,2% 72,4% 16,2 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 35,7% 51,7% 16,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 26,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 63 osób w szkole A i 105 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.