Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU vs TECHNIKUM LEŚNE IM. POLSKIEGO TOWARZYSTWA LEŚNEGO W BIŁGORAJU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Biłgoraj | Zdawalność: 97,9%
📍 Biłgoraj | Zdawalność: 86,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 70 | 32,0% Me: 27% · σ: 16,5% · Mo: 17% | 1587 | 3 | 30 | 31,8% Me: 29% · σ: 13,5% · Mo: 15% | 1596 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 193 | 81,2% Me: 88% · σ: 18,8% · Mo: 95% | 1317 | 2 | 44 | 68,0% Me: 77% · σ: 23,3% · Mo: 80% | 2727 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 167 | 64,8% Me: 68% · σ: 22,6% · Mo: 62% | 1868 | 4 | 11 | 68,7% Me: 75% · σ: 20,3% · Mo: 78% | 1478 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 193 | 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 653 | 2 | 44 | 64,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3485 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 195 | 62,4% Me: 62% · σ: 13,7% · Mo: 60% | 1129 | 2 | 44 | 60,2% Me: 62% · σ: 13,4% · Mo: 62% | 1358 | 3 |
| język polski ustny (M) | 195 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 149 | 1 | 44 | 62,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2611 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 195 | 61,2% Me: 60% · σ: 19,9% · Mo: 54% | 1208 | 2 | 44 | 45,2% Me: 41% · σ: 20,0% · Mo: 34% | 2635 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU ma wyższą zdawalność ogólną (97,9% vs 86,4%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM LEŚNE IM. POLSKIEGO TOWARZYSTWA LEŚNEGO W BIŁGORAJU w 1.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU | TECHNIKUM LEŚNE IM. POLSKIEGO TOWARZYSTWA LEŚNEGO W BIŁGORAJU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 88,2% | 62,4% | 25,8 pkt proc. |
| język angielski | 88,6% | 64,9% | 23,8 pkt proc. |
| matematyka | 61,2% | 45,2% | 16,0 pkt proc. |
| język angielski | 81,2% | 68,0% | 13,2 pkt proc. |
| język angielski | 64,8% | 68,7% | 3,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 195 osób w szkole A i 44 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.