Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU czy KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PAPIEŻA JANA PAWŁA II W BIŁGORAJU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Biłgoraj | Zdawalność: 97,9%
📍 Biłgoraj | Zdawalność: 84,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 64 | 36,5% Me: 28% · σ: 18,4% · Mo: 22% | 972 | 2 | 22 | 18,6% Me: 18% · σ: 9,0% · Mo: 13% | 1931 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 70 | 32,0% Me: 27% · σ: 16,5% · Mo: 17% | 1587 | 3 | 26 | 21,5% Me: 17,5% · σ: 11,4% · Mo: 15% | 2565 | 7 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 5 | 56,2% Me: 63% · σ: 11,8% · Mo: 63% | 368 | 2 | 8 | 34,9% Me: 27% · σ: 27,1% · Mo: -% | 945 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 193 | 81,2% Me: 88% · σ: 18,8% · Mo: 95% | 1317 | 2 | 75 | 66,5% Me: 68% · σ: 25,6% · Mo: 95% | 2883 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 167 | 64,8% Me: 68% · σ: 22,6% · Mo: 62% | 1868 | 4 | 41 | 65,1% Me: 68% · σ: 22,8% · Mo: 32% | 1844 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 193 | 88,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 653 | 2 | 75 | 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2121 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 195 | 62,4% Me: 62% · σ: 13,7% · Mo: 60% | 1129 | 2 | 76 | 51,8% Me: 51% · σ: 15,6% · Mo: 48% | 2471 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 75 | 43,8% Me: 46% · σ: 25,9% · Mo: 0% | 951 | 1 | 19 | 14,8% Me: 6% · σ: 15,6% · Mo: 3% | 2023 | 4 |
| język polski ustny (M) | 195 | 88,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 149 | 1 | 76 | 71,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1452 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 195 | 61,2% Me: 60% · σ: 19,9% · Mo: 54% | 1208 | 2 | 76 | 37,6% Me: 36% · σ: 16,0% · Mo: 36% | 3408 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 63 | 23,5% Me: 18% · σ: 19,0% · Mo: 6% | 1223 | 3 | 5 | 8,4% Me: 8% · σ: 5,4% · Mo: -% | 2065 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU ma wyższą zdawalność ogólną (97,9% vs 84,2%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU wypada lepiej w 10, a KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PAPIEŻA JANA PAWŁA II W BIŁGORAJU w 1.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W BIŁGORAJU W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W BIŁGORAJU | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. PAPIEŻA JANA PAWŁA II W BIŁGORAJU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 43,8% | 14,8% | 29,0 pkt proc. |
| matematyka | 61,2% | 37,6% | 23,7 pkt proc. |
| historia | 56,2% | 34,9% | 21,3 pkt proc. |
| biologia | 36,5% | 18,6% | 17,9 pkt proc. |
| język polski | 88,2% | 71,8% | 16,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 75 osób w szkole A i 19 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.